samicek333

Proč pes, když je doma sám, spí pouze v mé posteli?

Dobrý den, náš pes má na gauč i do postelí dovoleno, i když ke mně moc nechodí, protože mu nedovolím se roztahovat. Takhle je to už od mala. Ale pokaždé, když je doma sám, vždycky spí pouze v mojí posteli, u nikoho jiného. Poznám to podle toho, ze mám umouněné prosteradlo, na které ho ja nikdy nepouštím (u mě má dovoleno pouze na peřinu k nohám). Moc mi to do teď nevadilo, prostě jsem vždy prosteradlo vyměnila, ale on se občas ze spaní, když má živější sny, počůrá a včera jsem našla loužičku u sebe v posteli. Chtěla bych se zeptat, proč spí pouze u mě v posteli? Je možné ho to nějak odnaučit?

Nejlepší odpověď
quentos

Psi mají poměrně špatný zrak, ale co jim příroda ubrala na zraku, jim zase přidala na čichu. Důvod je tedy jasný – v té posteli je mu dobře, protože Vás z ní cítí a tím si Vás alespoň trochu připomíná, aby mu nebylo smutno…

Další odpovědi
Kepler

Ve tvé posteli si tě pes nejlépe zapamatuje podle čichu. Jakmile vůně/zápach pomine, pes si na tebe nemusí vzpomenout. Naopak si zapamatuje, kde mu bylo lépe. Nic to pejsko neodnaučujte, ono si samo vybere.

sesednizkola

Zamknou loznici a koupit pelisek.