Lily321

Proč padala totalita ?

zajímá mě proč padla totalita..:)
Doplňuji:
proč padla totalita 17. listopadu ?

Nejlepší odpověď
Sůwa

To by bylo hodně dlouhé povídání, ale můžeš si o tom něco přečíst:
http://analyza­.wz.cz/

Další odpovědi
iceT

Protože lidem se přestalo líbit dění v téhle zemi,ale možná by bylo lepší si něco k tomu přečíst…

Sametová revoluce (slovensky nežná revolúcia) je označení období změn v Československu mezi 17. listopadem a 29. prosincem roku 1989, které vedly k pádu komunistického režimu a přeměně politického zřízení na demokratické principy. K urychlení změn přispěl rozpad bývalého Východního bloku a narůstající nespokojenost obyvatelstva s ekonomickou a politickou situací v zemi.
Revoluce se označuje názvem „sametová revoluce“ pro svůj nenásilný charakter, kdy pro převzetí moci nebylo potřeba použít násilí či ozbrojeného boje (jedná se o modelový příklad praktického využití nenásilné akce, jejímž výsledkem byla hluboká celospolečenská změna). Vyjma událostí ze 17. listopadu, kdy byli studenti napadeni Veřejnou bezpečností, byla revoluce provedena bez násilí a během státního převratu nebyl zmařen jediný život.
Název vymyslel český novinář[zdroj?], od kterého se rychle dostal do zahraničních médií[zdroj?] a následně i do Československa, kde byl rychle přijat. Termín se pak začal využívat jako synonymum pro revoluce, u kterých je moc získána bez násilí. Využíval se například i pro „revoluci“ v Gruzii, která se řadí mezi tzv. „barevné revoluce“ a v roce 2003 vedla k pádu prezidenta Eduarda Ševardnadzeho.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sa­metov%C3%A1_re­voluce#P.C3.A1tek_17­._listopadu

Drap

A kterou totalitu myslíš ?

terry

To by bylo na dlouho.
Více třeba tady.
https://www.go­ogle.cz/search?q=sa­metov%C3%A1+re­voluce+d%C5%AF­vody&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a

led

Zmena politickej rovnováhy vo svete po nástupe Gorbačova do najvyššej funkcie v SSSR a získanie moci „jeho straníckej skupiny“ uvoľnila cestu k zmene politického režimu aj v Československu. Nešlo to naraz, ako sa teraz hovorí, zmena postupovala postupne pomalým tempom, ale „akcia 17.November 1989“ bola „spúšťací mechanizmus“ na urýchlenie tejto zmeny v Československu.

Mapel

U nás padla totalita, aby byla vystřídaná jinou, která je vedena různě odsouzenými a zkorumpovanými lid­mi.