Illines

Proc ovlivnuje nektere lidi pocasi?

Nejlepší odpověď
annas

U každého je důvod jiný. Ale je to zřejmě všeobecný problém, protože vznikl obor bioklimatologie, kteruý se zabývá účinkem počasí na lidský organismus. Tato vědní disciplína má za cíl zkoumat možné příčiny chorob a potíží způsobených vnějšími klimatickými činiteli.
S přibývajícím věkem se citlivost vůči vrtochům slunce, deště a větru výrazně zvyšuje. I způsob, jakým se ke svému tělu chová, jej může lehce přivést do kdejaké nesnáze. Kupříkladu časté holdování alkoholu způsobuje rozšíření cév a tím následně snížení krevního tlaku, což může zapříčinit kolaps organismu v parných letních dnech i u mladého, jinak zcela zdravého člověka. Onemocněním nervového či hormonálního původu, jejichž podnětem jsou z velké části také právě časté výkyvy počasí, lze předcházet zejména udržováním dobré fyzické kondice a správnou životosprávou.
Na organismus ale mimo jiné působí rovněž psychologické činitele. Dobrou náladu nenavodí pouze slunce na obloze ale také slunce na obrazovce. Když televizní rosnička předpoví po dnech chmurné a zatažené oblohy vyjasnění a zvýšení teplot, nejednomu je hned lépe. Ovšem pouze do doby než zjistí, že realita světa se ne vždy shoduje s realitou virtuální. Zvlášť, když je nutno brát ohled nejen na počasí, ale především na diváka jako míry sledovanosti pro výši reklamních poplatků.

Zkuste si pročíst článek

Zdroj: http://3pol.cz/273-jak-ovlivnuje-pocasi-cloveka

Další odpovědi
tom004

Neovlivňuje jenom některé,ale nás všechny. Jenom reakce na změny počasí u každého z nás probíhá odlišně. A protože nás příroda poskládala každého jinak,někteří „kolabují“,jiní si „ani nevšimnou“ a je jim fajn..