Standaa

Proč ostatní státy nepomohou občanům v totalitních státech?

Proč ostatní státy nepomohou státům, kde vládne jeden člověk, lidská práva nejsou téměř dodržována, lidé nemají svobodu atd. Jen proto, že takové státy neškodí ostatním státům a bevyhlašují jim války, uvnitřstátu je to nespravedlnost a bordel. Neměly by světové mezinárodní organizace občanům v těchto státech pomoci? Udělat invazi, nastolit řád a zjednat demokracii?

Nejlepší odpověď
Dochy

Prosazovat změny zvenčí je blbost. Kdo jim tam pak bude vládnout? Demokraticky zvolenej politik od nich, kterej nezažil nic jiného než totalitu? Zas bude sám jedinej vládnou tak aby jeho lidu bylo co nejlépe o kdyby kvůli tomu měli všichni skapat. Musí si sami projít svým vývojem, jinak to nevydrží. Ten vývoj se nechá trochu urychlit pokud budou mít příležitost pokukovat k sousedům, ale to je asi všechno.

Další odpovědi
anonym

Člověče – kolik ti je???
:-O
Napravovat svět klackem je pořádná blbost…
„Udělat invazi, nastolit řád a zjednat demokracii?“ – a kdo by v té demokracii měl pak ´vládnout´??
BTW – co si tak, cca, představuješ pod slovy – „zjednat demokracii“???

ten který je

Lepší totalita s diktátorem než zjednaná demokracie – viz Irák,Sýrie,Li­bye.Výsledkem jsou bojovníci za svobodu co řežou hlavy a v Evropě udělají ještě pěkné dusno.

anonym

Možná jim pomohou, ale to by tam museli mít velmi zajímavé přírodní bohatství, taky by jim možná píchly, pokud by tam měl stát/y vlastní politické cíle.

klob1

Pokud by se jednalo o bezpráví obyčejných lidí ano, ale těch zbohatlíků asi ne!
A jestli také myslíš, jako jak to vyznívá opětovnou okupací a válku?
A co myslíš demokracii? Jako ten samý bordel a bezpráví, co tu začalo vládnout? Nebo jako skutečnou demokracii, která není ani u nás? Jen se tak nazvala zástěrka pro vrahy a zloděje? A poctivé obyčejné lidi ne?! Ono označení demokracie si dost lidí plete a představuje úplně jinak vždy jen po svém!
Nejprve si musí sami lidé dát do pořádku svůj písek, který promočí a poserou pejsánci a pak mohou ostatní něco zjednávat jinde!

PetrXY

Tvou otázku chápu, ale ono to není tak jednoduché. Vždyť jak dlouho se USA s ostatními spojenci snaží nastolit demokracii v Iráku nebo Afganistanu? A pořád jim to tak nějak nejde. Nebo proč nás státy západní Evropy nechaly napospas Hitlerovi, pak Stalinovi, pak Brežněvovi a teď jsme s nimi v jedné unii.
Jak se říká, všechno souvisí se vším, a nějaká invaze k nastolení demokracie by mohla zvýšit nebezpečí na jiném konci světa.