hapiky

Proč oproti Čechům jsou pro jiné národy některé věci tabu: např. nemoci, peníze apod.?

Znamená to, že jsme otevřenější, nebo to jen cizinci považují za krajně nevhodné o tom mluvit?

Nejlepší odpověď
redy

Protože to berou jako svůj nezdar – peníze. Češi naopak, co když z něho něco vypadne…

Protože ti soused stejně nepomůže, tak proč mu vykládat, že jsi – nemocnej.

Češi si rádi povídaj o nemocech, jedni mají radost, že na tom nejsou až tak zle.
Druhým stačí, že s nima někdo soucítí.

Další odpovědi
ivzez

Ti, kdo nectí hodnoty nebo nerespektují přání druhých,
jsou podle mne neomalení, nikoliv otevření.

„Otevřenost“ je v některých případech eufemismus
pro netaktnost.