Proč odpovídáte na otázky, když na ně nechcete odpovědět?

Například odpověď „co ti je do toho“ je u mě odpověď velice hloupá.

Nejlepší odpověď
ivzez

Není problém spíše v otázce, která si takovou odpověď vynutila?

Na některé věci není moc dobré se ptát.
Pokud někdo nechce rozebírat, proč, volí podobnou odpověď.

Kdybychom se všichni striktně drželi formulací otázek, zůstala by
spousta z nich bez odpovědi, nebo by stačila odpověď ANO/NE…

Další odpovědi
anonym

To nevím,mě takhle naposled odpověděla Briketka,když jsem se zeptal,co jste měli k obědu ve státní svátek,přesně tohle znění,jen nechápu proč,když pak večer položila dotaz:
Co jste měli v tento sváteční den k večeři,tak kde to jsme?

setapouch

Třeba proto, aby si lidé uvědomili, že se ptají na věci, po kterých jim vůbec nic není.

Doplňuji: pokud tazatel uvede nějaký relevantní důvod a svou situaci (na kterou se druhých ptá), občas změním názor a odpovím. Ale jinak je to pouhé vyzvídání příliš osobních věcí.

ten který je

Když nebudu chtít odpovědět tak neodpovím a když budu chtít odpovědět tak odpovím.Jak jednoduché.

anonym

Tady je jeden háklivý na osobní údaje, víš? Když se, třeba, někdo zeptá kolik vyděláváte, odpoví ti: co je ti potom! A takové ignoruj.

Nechápavé

jo

setapouch

Barbakan: a tentokrát jsem to nebyl já :D

anonym

… ale palec si mu dal. 😁

setapouch

Protože jsem se s odpovědí ztotožnil. K tomu přece palce jsou, abych nemusel psát totéž :)

talka

setapouch: SOUHLAS – totéž!

talka

SOUHLAS – totéž!