Rohlik

Proč obchody s oblečením používají anglické slova pro výprodeje?

Ve výlohách lze vidět neustále slovíčka discount nebo sale. Ale proč nepoužívají české varianty těchto slov? Podle mě, na slova jako „výprodej“ slyšíme mnohem více, než na „sale“.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Protože je to podvod.
Pokud napíšou výprodej nebo sleva, tak to může ČOI zkontrolovat a musí to tak být.
Pokud to označí anglicky SALE, tak to je prostě jen nápis, angličtina u nás není úřední řeč a ČOI má smůlu. Žádná výprodej to není, je to jen klamání spotřebitele:-(((

Další odpovědi
Alesh

Není to jen u hadrů a je to proto, protože to vypadá „machrovsky“. 🙂

Psychotic

Protože čtyři písmena se lépe čtou a zabírají méně místa a protože jim rozumí jak Češi, tak cizinci.

Dochy

Zrovna jsem dnes prolezl TESCO v Kralupech. Cedulky „diskontní ceny“ jsem našel u zboží, které má jiný řetězec v Praze běžně o 5% nižší ☹

Tak by mně také zajímalo co přesně toto slovo v ČR má znamenat. Zatím to vypadá, že hodně blízko je 5z 😉