bestak

Proč noc „voní“?

Když v noci vyjdu ven, proč cítím vůni, kterou přes den ne? Nemusí být po dešti, stačí obyčejná letní noc. Jako je třeba ta dnešní…

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Hehe, to mě těší, že nejsem jedinej takovej fetišista :)
No, podle mýho by to mohlo být tím, jak celej den praží slunce a přes noc se země ochlazuje a pomalu se odpařuje teplo.. ale nevím, jen tak odhaduji. A možná i rostlinstvo se podílí na té vůni, že nejezdí moc aut, lidí se taky moc netoulá..

Další odpovědi
MK44

Možná proto, protože klesne teplota. Vodní páry se začnou srážet, voda ulpívá na rostlinách, na dřevě, na hlíně. Rostliny se přestanou bránit vyschnutí a tím se vůně dostávájí do vzduchu. Prach ve vzduchu zvlhne a klesne na zem a vzduch se pročistí. Možná proto, protože se partnerka před spaním osprchovala a naparfémovala …

zzzzz

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/take-milujete-tu-nadhernou-vecerni-vuni-jara

Fetišistů je nás tady víc:-)))

mosoj

Protože se uklidňuje vítr a nastává bezvětří. Sluníčko nesvítí, zem se neohřívá a proudění vzduchu ustává.
Pocit je násoben relativním nočním klidem.