dmatejek777

Proč nikdo nepomůže lidem s KLDR? Proč nikdo nic nedělá s tím režimem?

Vždyť skoro celý svět proti jednomu by toho hodně dokázal.

Nejlepší odpověď
mosoj

Kdyby měli ropu tak by jim už dávno někdo „pomohl“ !!

Další odpovědi
Shady

co se týká chudoby, tak na to má veliký vliv i embargo imperialistické organizace NATO

www

Poněvadž taková pomoc, jaká byla třeba v roce 1968 poskytnuta nám, dnes už naštěstí možná není. 😁
Pomoc humanitární se v takovém zřízení příliš nevyplácí, poněvadž se většinou jakoby ‚ztrácí‘, zkrátka přijde vniveč a také kde o to, zda ten stát vůbec nějakou pomoc chce přijmout. 😉
Názor
Doplňuji:
Oprava: ..také jde o to..

anonym

Já bych řekl, že KLDR nemá žádnou strategickou surovinu, kterou by potřebovalo USA, takže se tam NEPOTŘEBUJE vměšovat.Takhle kdyby tam byla nafta, či nějaké doly na zlato tak to by tam byli hned.
Je to úplně to samé jako u nás v r.1968.Také jim nezáleželo na to kdo u nás vládne, neměli jsme něco, co by oni chtěli, takže nás klidně nechali Rusákům napospas.

Emefej

Jistou materiální pomoc dostávají (nebo v minulosti dostávali). Svrhnout násilně takový režim nějakým vnějším zásahem, by bylo s ohledem na jeho nevypočitatelnost a mocné spojence, velmi nákladné, riskantní a celosvětově nebezpečné.

Jsemtady

Protoze Cina …
Je to komunisticka zeme, tedy stejne komunisticka jako cina ac cina uz se obchodne dost demokratizuje tak je to stejny typ vlady. Cina sama nebude agressor ale jiste by vyuzila moznost pomoct utlacovane komunisticke zemi pod utokem zapadnich kapitalistu ..
Navic kazdej na ted problemy doma, krize atp. Spackane valky typu vietnam a irak .. takze jen tak nikdo kldr nenapadne. To by lidi z kldr museli zapad prosit o pomoc a to se nestane vsak polovina tamnich lidi je v armade.