Proč nevznikne nějaký centrální registr adres, kam by měl přístup každý věřitel ?

Často se stane, že se člověk přestěhuje a zapomene udat novou adresu a často je tu tento problém řešen.

Schválně, kde všude máte adresu?

Těch institucí a lidí moc, tak je celkem pravděpodobné, že na někoho zapomene nebo se stěhuje a pak nedostává poštu, protože zapomene novou adresu nahlásit nebo se taky může stát že to operátorka na infolince špatně napíše do počítače.

Proč všechnu vinu házet na občana, že něco nenahlásil? Proč všechno se posílá papírovou poštou a ne emailem nebo SMS?

Moje představa je že by to spravovala Česká pošta, protože přes ní jde veškerá korespondence

V registru by byla skutečná adresa (např. na ubytovnu, na firemní byt, na podnájem), tam kam nelze napsat trvalé bydliště.

Odpovědi
lexx

Poáč je to snadno zneužitelné, vyděrači různého kalibru a tak. útok na soukromí občanů. jinak něco podobného existuje, nicméně zákon č.101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů tuším platí. I když v praxi…