Standaa

Proč nevyřešit ekonomickou krizi takhle?

Možná trochu hloupá otázka, ale proč se ekonomika státu posiluje buďto snižováním daní, sociálních dávek, atd.

Proč místo toho nezvýšit produktivitu země? Začít obdělávat více polí, víc plantáží, prostě větší úroda. výnos, výtěžek, investice do nových strojů, zrychlení výroby atd… Nebo je ekonomika (třeba právě v ČR) na svém maximu a produktivitu (výnos statků) v zemi zvýšit nelze?

Nejlepší odpověď
gecco

Jasně, je to jednoduché…
😉
Každý podnikatel a každý ekonom se právě o tohle snaží…
Není problém vyprodukovat více – problém je tu produkci prodat, protože zboži ve skladech (na polích…) je ztrátové (vyšší náklady na produkci, vyšší náklady na skladování, posléze náklady na likvidaci).
Až vymyslíš, jak prodat na nasyceném trhu nadprodukci se ziskem – vyřešil jsi krizi…
😉

Další odpovědi
anonym

Já bych to zase viděl takhle.
Odejmout všem milionářům, miliardářům peníze, zrovna tak rozpustit platy politiků, manažerů velkých firem, atd na přiměřené platy.On ten milionář si NEKOUPÍ TISÍC BOT (to je jen příklad), ale 100 lidí si koupí boty (nebo jakékoliv jiné zboží) za větší výplatu, tím pádem vznikne poptávka po práci a tisíce lidí bude mít co dělat.Proč musí mít manažer ČEZu milionové výplaty, proč musí mít manažeři ČD a jiní státní úředníci milionové výplaty??
Viděli jsme to u paní Nagyové (DŘELA JAKO KŮŇ, tak musela mít statisícové odměny, ale NIKDY NEDĚLALA NA TŘI SMĚNY, takže ONA ANI NEVĚDĚLA JAK PRÁCE VYPADÁ).
A tak je to se všemi státními úředníky.
A tady je zakopaná ta produktivita.
Matka Tereza řekla: „Hlad je na světě proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale protože nedokážeme nasytit ty bohaté.“
A při jiné přéležitosti :„Není umění nasytit chudé, ale je umění nasytit ty bohaté.“

S čímž plně souhlasím, protože boháči nevědí roupama co by si koupili (kupují nepotřebné věci nebo podplácejí různé lidi za výhody pro sebe).

bolak

V USA kdysi fungovalo otroctví, a to tak že bílý muž nic nedělal, ale měl 10 černých otroků a ti ho živili. U nás je to dnes podobné, akorát že ti otroci jsme my, a živíme ty černé, kteří seděj doma u TV, a občas si vyjedou se třema kočárkama na úřad pro rentu. Já myslím že zrušení otroctví v ČR by českou ekonomiku nakoplo.

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/ren­tier

Minas

Ano, jak řeklo kuřátko, je toho plno, ale nikdo to nechce a v tom je problém. Popravdě, problém bych nehledal v polích a strojích, ale v dávkách a dalších sociálních blbostech. Kdyby v česku bylo více vzdělaný lidí, nezaměstnanost by tvořila minimim, ale tady nejde o to, že nejsou místa, ale o to že jsou nezvdělaní lidé. Kdyby byly vzdělaní a nebyly prohlouplí z českého školství, tak jsme špička evropy, ale boužel. Česko je takový odpadní koš EU, ten hnus do česka a to dobro z česka.. Kdysi dávno jsem provozoval E-shop a vím o čem mluvím, není problém to vyrobit a nebo sehnat, ale nejtěžší je to prodat, tedy pokud neovládáš masy, vím jak je ovládnout (min 50 tisíc z 500 tisíc by si koupilo daný produkt na který bych udělal reklamu svým stylem) Stačí jen sledovat trh, ale nejdříve by bylo dobre, ale Babiš šel do Slovenska a my konečně se začali obnovovat..

ptáč

@Minas, kdo je ten nevzdělaný, konkrétně a jmenovitě. Chci znát odpověď.

anonym

pro gecco
Ty myslíš, že se každý podnikatel snaží?
Proč tedy dává dělníkům minimální mzdu a sám má miliony?Co kdyby takhle pro sebe měl jen půl milionů a těch dělníkům přidal na výplatách (namítneš, že by pak bylo zboží dražší, ale vždyť to nemusí být zrovna výplata..co takhle odměna za práci, to je 13tý či 14tý plat?).V chvíli by dělníci měli více peněz a už by kupovali jiné zboží a jiní podnikatelé by měli zase zisky a svým dělníkům by mohli zase vyplatit více )JEMU BY MOHLO STAČIT JEN PŮL MILIONU atd.
Tímto způsobem by se roztáčela ekonomika a ne tím, že jeden bude mít miliony a ten který na něho pracuje bude živořit z minimální mzdy.
Jak nás učili ve škole: „Kapitalismus je vykořisťování člověka člověkem“, což se plně potvrzuje.

uccello

Máš pravdu, taky jsem měl takovou zkušenost, kdy jsem se „nechtěně“ dozvěděl, kolik majitel na jedné zakázce vydělal a kolik jsem měl z toho já. Do týdne jsem to zabalil. Bohužel, dnes se jen málokdo stará o spokojenost zaměstnanců. Běží to na principu, čím méně dostane, tím více se bude snažit. Přitom to platí opačně. Čím lépe je zaměstnanec ohodnocený, tím větší motivaci a chuť má něco dělat pro firmu. Nedivím se, když někdy natrefím v obchodech na prodavačky se špatnou náladou, když berou v Praze minimálku + nějaké drobné jako prémie a celá výplata padne jen na nájem. To není zrovna dobrá motivace.

ptáč

Přesně tak, oni jsou ti, co tu práci prodávají, oni žijí. Všechny firmy jsou domluvené na níži mezd, nad to víc dát nemohou, nebo slibují, když spěchají na dokončení akce. Obyčejný zaměstnanec, zaměstnankyně se nesmí odvážit něco chtít, jinak zní: když se ti to nelíbí, můžeš jít jinam, za bránou stojí dalších 50 jako jsi ty. Ale za bránou nikdo nestojí. Oni chtějí drahé dovolené, oni pro to udělají všechno, aby to získali. Proto nás, dělníky nesmyslně šikanují, vyhrožují, aby nemuseli nikomu přidávat korunu, ale aby měli sami klid. Jsou to psychopati a tito pacoši nám i vládnou. Jeden takový vyhrožuje: „za každý milimetr na špaletách tisícovku dolů.“ Ten si neumí ani uříznout chleba, nás bude drbat na 100letým křivým baráku. A ještě chce, aby zaměstnanci nosili výplaty do firmy aby měli co žrat hovada.

mosoj

Chlapi je třeba více takových jako jste Vy !!!!!!

mosoj

Je to tak , čím více miliard bohatým, tím více chudých.
To co se děje dnes v tzv. kapitalistické společnosti, již dávno překročilo meze mravnosti.

střevo

mosoj – a čím to řešit ?

neuškodil by patriotismus ? kdyby si bohatý uvědomovali že jsme jedna rodina ? a že se nepřátelům nejlíp ubráníme když nebudem rozhádaný ? za Svatopluka to eště fungovalo
teď už patří stejně všechno skopčákům, dyž sme byli takle blbí a netáhnem za jeden provaz – to skončí jak na Ukrajině(nebo v Řecku)pánové…