jendahun

Proč nesmím tiskárnu zapojit do sítě prodlužovačkou?

Dnes konečně došla tiskárna.Po přečtení návodu mne zarazilo,že nesmím tiskárnu připojovat do sítě přes prodlužovačku,ale jen na přímo.Dodaný síťový kabel je tak metr třicet,nedosáhne mi nikde do zástrčky.Normálně na notebook používám přepěťovou ochranu s pěti zástrčkami.I starou tiskárnu jsem tam bez problému zapojoval.Můžu to ignorovat a zapojit do prodlužovačky?
Doplňuji:
O možnosti připojení do datové sítě prodlužovačkou slyším taky poprvé,ale děkuji Vám všem.Už jsem to zapojil prodlužkou a zatím mi to neshořelo.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Přesvědč se, že rozumíš návodu. Tiskárnu připojuješ jednak k síti datové (počítačové) a jednak k síti napájecí (230V).
Návod má určitě na mysli tu první ze jmenovaných, protože datové kabely není vhodné napojovat bez dodržení určitých pravidel. Pro normálního uživatele by asi bylo komplikované to popisovat a vysvětlovat, takže si to zjednodušili obecným zákazem.

Další odpovědi
mosoj

Není jediný důvod proč by se nemohla tiskárna připojit na elektrickou síť prodlužovačkou. V případě že by se snad stalo a při zasunutí zástrčky by vám vypadl jistič, zasuňte zástrčku obráceně. Ale to se vám může stát i když to dáte přímo do zásuvky. Souvisí to se spínaným zdrojem v tiskárně.

Jediné co se nedoporučuje používat je připojovací kabel USB k PC delší než 5 m.
S delším bývají problémy. Ale s kratším bez obav. Do tří metrů úplně v pohodě. Něčím to připojit musíte!
To se zase někdo v překladu manuálu vyřádil !

Terryle

No já tiskárnu přes prodlužovák používám, ještě s velkou stojací lampou, notebookem a externím diskem a nikdo z nic si nestěžuje. Návod jsem pro jistotu nečetla :) Řekla bych, že to tam bude jen jako pojistka výrobce pro případ, že by někde něco prolítlo a tiskárna to nevydržela.

hanulka11

U nás je také tiskárna zapojena přes prodlužovák, ani nás nenapadlo, že by to nemohlo být.
Funguje už dlouho bez problémů, nebojte se toho.