Avatar uživatele
Patrik76

Proc neridi zeny kamion?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4239 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Ale i takové se najdou ))

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pájo

Po světě jezdí profesionálně hodně šikovných ženských a najdeš je i za volantem kamionu. Není jich tolik, ale jsou. Takže i ženy řídí kamiony.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lukas.zmizik

ale řídí…

mám hned tři kamarádky do třiceti let, pak jednu, které budu dělat autoškolu, protože chce jezdit a jednu, co teď řídí autobus, ale v minulosti i kamion… a ta poslední to dokonce natřela mnohým chlapům v soutěži – profi řidič roku…a že to nebylo jednoduché…

akorát ženy z různých důvodů nemusí snášet bydlet 2–3 týdny někde mimo domov a přitom za každých okolností čile skákat jak opice po návěsu a kurtovat náklad…

pro mnohé to tudíž nemusí být ani moc atraktivní

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?baghira Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/30748

Doplňuji:
ocko: A jak mu máme odpovědět, když nemá pravdu? Když máš na všechno odpovědi, tak schválně jak si poradíš s otázkou podobnýho rázu. Otázka: Proč je kohout kytovec?

Tak a teď se předveď…

(to sem sám zvědavej jak si s tím ocko poradí :)

Upravil/a: bolak

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

A na to jsi přišel jak?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

řídí – ale není jich tolik

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Patriku76, všichni Ti oponovali, že nemáš pravdu, ale neodpověděli.
Je skutečností, že jsou ženy, které řídí bravurně autobus a zvládají bez potíží i kamion. Není jich moc.
Proč tomu tak je, to bude zřejmě dáno tím, že žena je od přírody (většinou) křehčí fyzické konstitiuce, má menší fyzickou sílu a nemá zapotřebí si ego šimrat tím, že zvládne obří kolos na kolech. Jsou povolání, kde si dokážeme spíše představit muže, než ženu. Sousedka byla jeřábnice (ženská poměrně hranatá a silná – ne obezní), stejně po pár letech si doděla maturitu a zbytek života prožila jako kancelářská myška.
Podobné to bude zřejmě i s pilotkami dopravních letadel. Možná jsou, ale spíš jenom jako výjimky.
Podle mne k velkému stroji patří velký chlap. Je spousta prací, kde je naopak nedocenitelná křehkost ženy. Není to diskriminace, nebo popírání emancipace. Těžká práce si žádá své a ačkoliv jsou ženy, které mají neustále potřebu dokazovat si, že zvládnou to, co chlap, bude lépe, když to budou opravdu jenom výjimky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

k Oččině výpovědi zbývá dodat jediné – až by na kamioňačku přišla touha po založení rodiny, vož se dříve či později stává většině žen, jak by se takováto práce s rodinným životem slučovala? Něvazmožno. Kamioňáci jsou přece prakticky pořád od rodiny pryč – když přijedou domů, je to málem svátek.
Doplňuji:

  • což se…

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

ocko a quentos, nemáte trochu zastaralé myslenie?
voľne „Žene patrí do ruky varecha a stroje patria mužom“,„k velkému stroji patří velký chlap“
Dnešné stroje sú už technicky tak vybavené, že ovládať ich môže i žena. A vymeniť koleso…, s tým má problémy aj veľký chlap, keď je sám.
Pripadá mi to, ako keď svojho času, sa u nás cvičili vietnamskí vojenskí piloti na Migoch (mali špeciálne upravené-zdvihnuté sedačky), tiež sa tomu všetci divili, ako títo piadimužíkovia dokázali kočírovať veľké stroje. Pozrite do histórie, aké úspechy s nimi mali.
Doplňuji:
prepáčte, malo to byť v diskusii, omylom som dala do odpovede.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

No to mi povídej. nedávno jsem pouštěl z vedlejší kamión s návěsem, a když jsem se podíval kdo mi to z okénka poděkoval, tak hormony se mi rozlétali po celé kabině.
A u nás se vypravuje, že za bolševika do nedaleké fabriky přijela mladá žena s náklaďákem a klasickým přívěsem – vlekem něco jako se tahá za traktory. Měla soupravu zacouvat do poměrně uzkých vrat haly. Seběhli se všichni moudří pánové, že jí budou radit jak couvat. A než se vzpamatovali, tak holka soupravu zastrkala tam kam měla. A na vyvalené oči chlapů se jen pousmála a řekla jim, že si o prázdninách přivydělává na studia. A tenkrát náklaďáky moc posilovačů neměly. jen řidiči měli drobné fintičky jak to udělat aby to točení volantem bylo lehčí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Patriku, pracuji v stavebninách a musím sdělit, že ženy řídí kamiony.
Poradí si i s fyzickou námahou, jako upevnění nákladů kurtou, kdy chlap bejčí silou, žena hlavou!!
Fandím jim.

Autotransport Němeček a synové a řídí tam dvě ženy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Řídí, ale mají dost potíží s výměnou kola a taky jim to nadbytečně natřásá vaječníky a mívají potom zdravotní potíže.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Led, to není „zastaralým myšlením“. Beru v této věci v potaz výhradně fyzické dispozice pro některá povolání. Už si představuji křehkou krasotinku, jak mění pneumatiku u náklaďáku. Skutečně zábavná představa, ne? Stejně tak si stěží představím ženu, jak rube v dolu uhlí. Nejsem konzervativní, ale jsou povolání, která jsou pro ženy opravdu málo vhodná právě proto, že pro jejich výkon nemají dostatek síly. To je celé.

před 4239 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Bohemica: zřejmě spatřil nějakou ženu jak neřídí kamion a začal se pídit po důvodu proč

před 4239 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek