Patrik76

Proc neridi zeny kamion?

Nejlepší odpověď
beer

Ale i takové se najdou ))

Další odpovědi
Pájo

Po světě jezdí profesionálně hodně šikovných ženských a najdeš je i za volantem kamionu. Není jich tolik, ale jsou. Takže i ženy řídí kamiony.

lukas.zmizik

ale řídí…

mám hned tři kamarádky do třiceti let, pak jednu, které budu dělat autoškolu, protože chce jezdit a jednu, co teď řídí autobus, ale v minulosti i kamion… a ta poslední to dokonce natřela mnohým chlapům v soutěži – profi řidič roku…a že to nebylo jednoduché…

akorát ženy z různých důvodů nemusí snášet bydlet 2–3 týdny někde mimo domov a přitom za každých okolností čile skákat jak opice po návěsu a kurtovat náklad…

pro mnohé to tudíž nemusí být ani moc atraktivní

bolak

http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/30748

Doplňuji:
ocko: A jak mu máme odpovědět, když nemá pravdu? Když máš na všechno odpovědi, tak schválně jak si poradíš s otázkou podobnýho rázu. Otázka: Proč je kohout kytovec?

Tak a teď se předveď…

(to sem sám zvědavej jak si s tím ocko poradí :)

anonym

A na to jsi přišel jak?

hanulka11

řídí – ale není jich tolik

anonym

Patriku76, všichni Ti oponovali, že nemáš pravdu, ale neodpověděli.
Je skutečností, že jsou ženy, které řídí bravurně autobus a zvládají bez potíží i kamion. Není jich moc.
Proč tomu tak je, to bude zřejmě dáno tím, že žena je od přírody (většinou) křehčí fyzické konstitiuce, má menší fyzickou sílu a nemá zapotřebí si ego šimrat tím, že zvládne obří kolos na kolech. Jsou povolání, kde si dokážeme spíše představit muže, než ženu. Sousedka byla jeřábnice (ženská poměrně hranatá a silná – ne obezní), stejně po pár letech si doděla maturitu a zbytek života prožila jako kancelářská myška.
Podobné to bude zřejmě i s pilotkami dopravních letadel. Možná jsou, ale spíš jenom jako výjimky.
Podle mne k velkému stroji patří velký chlap. Je spousta prací, kde je naopak nedocenitelná křehkost ženy. Není to diskriminace, nebo popírání emancipace. Těžká práce si žádá své a ačkoliv jsou ženy, které mají neustále potřebu dokazovat si, že zvládnou to, co chlap, bude lépe, když to budou opravdu jenom výjimky.

quentos

k Oččině výpovědi zbývá dodat jediné – až by na kamioňačku přišla touha po založení rodiny, vož se dříve či později stává většině žen, jak by se takováto práce s rodinným životem slučovala? Něvazmožno. Kamioňáci jsou přece prakticky pořád od rodiny pryč – když přijedou domů, je to málem svátek.
Doplňuji:

  • což se…

led

ocko a quentos, nemáte trochu zastaralé myslenie?
voľne „Žene patrí do ruky varecha a stroje patria mužom“,„k velkému stroji patří velký chlap“
Dnešné stroje sú už technicky tak vybavené, že ovládať ich môže i žena. A vymeniť koleso…, s tým má problémy aj veľký chlap, keď je sám.
Pripadá mi to, ako keď svojho času, sa u nás cvičili vietnamskí vojenskí piloti na Migoch (mali špeciálne upravené-zdvihnuté sedačky), tiež sa tomu všetci divili, ako títo piadimužíkovia dokázali kočírovať veľké stroje. Pozrite do histórie, aké úspechy s nimi mali.
Doplňuji:
prepáčte, malo to byť v diskusii, omylom som dala do odpovede.

venkovan

No to mi povídej. nedávno jsem pouštěl z vedlejší kamión s návěsem, a když jsem se podíval kdo mi to z okénka poděkoval, tak hormony se mi rozlétali po celé kabině.
A u nás se vypravuje, že za bolševika do nedaleké fabriky přijela mladá žena s náklaďákem a klasickým přívěsem – vlekem něco jako se tahá za traktory. Měla soupravu zacouvat do poměrně uzkých vrat haly. Seběhli se všichni moudří pánové, že jí budou radit jak couvat. A než se vzpamatovali, tak holka soupravu zastrkala tam kam měla. A na vyvalené oči chlapů se jen pousmála a řekla jim, že si o prázdninách přivydělává na studia. A tenkrát náklaďáky moc posilovačů neměly. jen řidiči měli drobné fintičky jak to udělat aby to točení volantem bylo lehčí.

cukrar

Patriku, pracuji v stavebninách a musím sdělit, že ženy řídí kamiony.
Poradí si i s fyzickou námahou, jako upevnění nákladů kurtou, kdy chlap bejčí silou, žena hlavou!!
Fandím jim.

Autotransport Němeček a synové a řídí tam dvě ženy.

Conchus

Řídí, ale mají dost potíží s výměnou kola a taky jim to nadbytečně natřásá vaječníky a mívají potom zdravotní potíže.

anonym

Led, to není „zastaralým myšlením“. Beru v této věci v potaz výhradně fyzické dispozice pro některá povolání. Už si představuji křehkou krasotinku, jak mění pneumatiku u náklaďáku. Skutečně zábavná představa, ne? Stejně tak si stěží představím ženu, jak rube v dolu uhlí. Nejsem konzervativní, ale jsou povolání, která jsou pro ženy opravdu málo vhodná právě proto, že pro jejich výkon nemají dostatek síly. To je celé.

bolak

Bohemica: zřejmě spatřil nějakou ženu jak neřídí kamion a začal se pídit po důvodu proč