Travis

Proč neprší do komína??

Nejlepší odpověď
Pájo

Do obyčejného komína (nemá-li stříšku) prší vždy, když se netopí… pokud se topí v kotli a komínem proudí dostatečně horké spalinové plyny, padající kapky deště se vypařují a do komína se tak de facto nedostanou a lze říci, že takto do komína nenaprší.

Další odpovědi
Sůwa

Do komína neprší jen když je nad ním stříška, jinak do něj normálně prší. Co je to za podivnou otázku?

dudu

Do komína prší i padá sníh., je-li však používán a vyhřátý, voda se odpařuje. Avšak jestliže není komín používán a dvířka jsou na jeho dně, vytéká odsud zejména při tání sněhu černý bordýlek. Kromě toho navlhlé saze nepřijemně zapáchají. Tato zkušenost je z naší chalupy a proto také např. zákon o revizích komínů říká, že na topidlo nepřipojený komín má být opatřen stříškou proti dešti a kupř. na komínových dvířkách opatřen nápisem – nepoužívá se! Takto ošetřený komín pak nepodléhá každoročním revizím.

lexx

Hmm, leda že je ucpaný, jinak je to díra ve střeše do které prší.

Jakub Tlapal

Ono hlavně málo kdy prší rovně. Většinou fouká vítr, takže prší pod úhlem a těch pár kapek, které do komína spadnou ničemu nevadí. Komín zase vyschne, takže bych si s žádnou stříškou nelámal hlavu. My taky na komíně žádnou stříšku nemáme a topíme v pohodě už tři roky 🙂 .

davidjansky

Do komínu samozřejmě prší, ale nikdy v něm nebude tolik vody, aby vám nešlo topit, takže se tím nemusíte vůbec zabývat. My máme například komín z https://www.komin-lacno.sk/ a ještě jsme s ním neměli nikdy problém.