Proč neproběhlo vylodění v Normandii až za tmy, která by částečně skryla vojáky před kulometnými hnízdy?

Nejlepší odpověď
Kepler

Tma by byla spíše nevýhodou. Obránci určitě měli silné reflektory, a tak by měli vyloďující se vojáky jako na střelnici. Útočníci by naopak byli oslnění a neviděli by nic.

Další odpovědi
Lamalam

Proběhlo v době optimálního přílivu.

Emefej

I za světla byl během vyloďování na bojišti pěkný chaos. Za tmy by to bylo stokrát horší. Čas vylodění byl určen přílivem.

Klaproth

To je blbost, tma by nahrávala spíše statickým, dobře zastříleným obráncům, než útočníkům v pohybu. Kdybys byl na vojně, tak by sis z hodin taktiky pamatoval, že útok se vždy plánuje do doby začínajícího svítání. Světla už je dost na to, aby útočící jednotky na sebe viděly, ale je ho málo na to, aby obránce přehlédl celý perimetr. V tomto případě hrál hlavní roli příliv, nikoliv tma.