Galileo

Proč neplatí, že mřížka oxidu křemičitého obsahuje molekuly SiO2?

Narazil jsem na to v jednom testu a prý to není pravda. Proč?
EDIT: Moc díky lidi. O žádný domácí úkol se vážně nejedná :).

Nejlepší odpověď
Lamalam

Protože je tvořena tetraedry SiO4 spojenými přes vrchol.

Další odpovědi
Emefej

Struktura molekuly SiO2 je O=Si=O. Aby se mohla vytvořit krystalická mřížka, musí se dvojné vazby roztrhnout a vznikne tetraedr SiO4.

anonym

Zeptej se v pondělí učitele.

anonym

Barbakane,když neznáš odpověď,tak raději zalez,uděláš opravdu to nejlepší.

anonym

Nedávám odpovědi na domácí úkoly, ale ty to asi neznáš! Proč… ?