Avatar uživatele
Kelt

Proč neplatí pro filmy – čím větší soubor, tím delší film?

Uspořádal jsem si stažené filmy dle velikosti, že se podívám na ten, který je nejmenší, pokud jde o velikost souboru. Bohužel trval o hodinu déle, než větší soubor. Asi mi odpovíte, že různé soubory s příponami mp4, avi, a pod se jinak ukládají, záleží na kvalitě. Ale mohu poznat, který film, podle velikosti a přípony bude nejdelší a který nejkratší? Existuje jiná metoda než otevřít a podívat se? Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 2983 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Platí to, pokud budeš srovnávat srovnatelné – stejnou formu a stupeň komprimace…
Jinak jakoby ses ptal, proč se do jedné bedny („film“) vejde více melounů, než rajčat…
😉
Metoda, jak to poznat bez otevření „filmu“ (nějakého otevření, nemusí jít o player), neexistuje…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Ještě je to o chlup složitější než píše Gecco. Vzhledem k tomu, že tyto formáty obecně podporují variable bit rate, pak při této volbě může být delší film v menším souboru přestože jsou oba komprimovány se stejným nastavením – pokud delší film obsahuje lépe komprimovatelné scény (méně detailů ve snímku či méně pohybu, střihů apod.)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Rozhodující je, v jakém rozlišení je ten stahovaný film. Ty nejkvalitnější bývají i v HD a zaberou třeba i 3 GB. Ty horší třeba od 500 MB výše. Rozlišení je možné zjistit po rozkliknutí parametrů filmu. Aspoň u uložto to jde.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no,nevim,nechci předřečníky nějak kritizovat,ale ta metoda je hrozně jednoduchá >>> v počítači,ve složce,kde je mám srovnaná,si dám parametr,slou­peček,co já vim,jak se to menuje „doba trvání“ a není co řešit,dělám to takto již delší dobu…

… ale jinak je na to dobrá aplikace „seznam filmů“
http://www.slu­necnice.cz/sw/sez­nam-filmu/
http://www.sta­huj.centrum.cz/pod­nikani_a_domac­nost/databaze/os­tatni/seznam-filmu/

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Mc Merkurion. Dík za typ.
Ale na druhou stranu: Ta Tvoje metoda funguje jen pro windows explorer a možná ještě nějakej další pofiderní file manager… Je to o tom, že onen filemanager ten soubor otevře za tebe, ty informace zjistí, zas jej zavře a v seznamu Ti vypíše i požadované informace. Toto je jedna z možností jak třeba chytit vira (souborového) přestože jsi soubor s virem „vůbec neotevřel“. Explorer to provede za Tebe. Já se tomu snažím vyhnout… V zaměstnání kde kromě jiného přistupujem přes VPN do vzdálené firemní sítě (nadnárodní společnost) jsem asi 2 měsíce řešil abychom dostali total commandera. Ve windows exploreru trvalo jen proklikání k požadovanému adresáři v asi 4. úrovni minimálně 20s – za situace kdy člověk udržoval pozornost a kliknul na podadresář hned jak to šlo. V TC to samé trvá asi 2–3s (pokud budu trvat na tom že se tam musím proklikat).
Takže dík za info že to takto jde, ale využiju to opravdu jen vyjímečně

před 2982 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… nerozumim tomu,co píšeš,jednoduše v průzkumníku,ve složce stažené filmy si navolim sloupec „doba trvání“,žádnej manager,file,ani IE nemam > opravdu jsem na to laik > ale,u filmů mě délka zajímá,to stejný mám u písniček …

před 2982 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

„file manager“ – program pro správu souborů. Běžně windows explorer, total commander a další.

O žádném IE jsem tuším nepsal. „windows explorer“=„průz­kumník“

před 2982 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… aha,já myslel prohlížeč … dyť říkám,že tomu nerozumim …

před 2981 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek