Kelt

Proč neplatí pro filmy – čím větší soubor, tím delší film?

Uspořádal jsem si stažené filmy dle velikosti, že se podívám na ten, který je nejmenší, pokud jde o velikost souboru. Bohužel trval o hodinu déle, než větší soubor. Asi mi odpovíte, že různé soubory s příponami mp4, avi, a pod se jinak ukládají, záleží na kvalitě. Ale mohu poznat, který film, podle velikosti a přípony bude nejdelší a který nejkratší? Existuje jiná metoda než otevřít a podívat se? Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Platí to, pokud budeš srovnávat srovnatelné – stejnou formu a stupeň komprimace…
Jinak jakoby ses ptal, proč se do jedné bedny („film“) vejde více melounů, než rajčat…
😉
Metoda, jak to poznat bez otevření „filmu“ (nějakého otevření, nemusí jít o player), neexistuje…

Další odpovědi
Dochy

Ještě je to o chlup složitější než píše Gecco. Vzhledem k tomu, že tyto formáty obecně podporují variable bit rate, pak při této volbě může být delší film v menším souboru přestože jsou oba komprimovány se stejným nastavením – pokud delší film obsahuje lépe komprimovatelné scény (méně detailů ve snímku či méně pohybu, střihů apod.)

Kepler

Rozhodující je, v jakém rozlišení je ten stahovaný film. Ty nejkvalitnější bývají i v HD a zaberou třeba i 3 GB. Ty horší třeba od 500 MB výše. Rozlišení je možné zjistit po rozkliknutí parametrů filmu. Aspoň u uložto to jde.

Mc Merkurion

… no,nevim,nechci předřečníky nějak kritizovat,ale ta metoda je hrozně jednoduchá >>> v počítači,ve složce,kde je mám srovnaná,si dám parametr,slou­peček,co já vim,jak se to menuje „doba trvání“ a není co řešit,dělám to takto již delší dobu…

… ale jinak je na to dobrá aplikace „seznam filmů“
http://www.slu­necnice.cz/sw/sez­nam-filmu/
http://www.sta­huj.centrum.cz/pod­nikani_a_domac­nost/databaze/os­tatni/seznam-filmu/

Dochy

Mc Merkurion. Dík za typ.
Ale na druhou stranu: Ta Tvoje metoda funguje jen pro windows explorer a možná ještě nějakej další pofiderní file manager… Je to o tom, že onen filemanager ten soubor otevře za tebe, ty informace zjistí, zas jej zavře a v seznamu Ti vypíše i požadované informace. Toto je jedna z možností jak třeba chytit vira (souborového) přestože jsi soubor s virem „vůbec neotevřel“. Explorer to provede za Tebe. Já se tomu snažím vyhnout… V zaměstnání kde kromě jiného přistupujem přes VPN do vzdálené firemní sítě (nadnárodní společnost) jsem asi 2 měsíce řešil abychom dostali total commandera. Ve windows exploreru trvalo jen proklikání k požadovanému adresáři v asi 4. úrovni minimálně 20s – za situace kdy člověk udržoval pozornost a kliknul na podadresář hned jak to šlo. V TC to samé trvá asi 2–3s (pokud budu trvat na tom že se tam musím proklikat).
Takže dík za info že to takto jde, ale využiju to opravdu jen vyjímečně

Mc Merkurion

… nerozumim tomu,co píšeš,jednoduše v průzkumníku,ve složce stažené filmy si navolim sloupec „doba trvání“,žádnej manager,file,ani IE nemam > opravdu jsem na to laik > ale,u filmů mě délka zajímá,to stejný mám u písniček …

Dochy

„file manager“ – program pro správu souborů. Běžně windows explorer, total commander a další.

O žádném IE jsem tuším nepsal. „windows explorer“=„průz­kumník“

Mc Merkurion

… aha,já myslel prohlížeč … dyť říkám,že tomu nerozumim …