nikulin

Proč neonky zemřeli?

Včera jsem si ve zverimexu zakoupila 6 neonek (pán řekl ideální pro mé akvárko). Teplota 25 stupnů, filtr se vzduchováním běží stále, v akváriu jsou s bojovnicí, mají umělé rostlinky a tmavší podklad. Nevíte co by se mohlo stát, když mi už 3 (další vypadají na zemření) umřeli?

Nejlepší odpověď
Deli

Jak píše Braník, problém mohl být nedostatečná adaptace ryb – vyrovnání teploty – při vypuštění do akvárka, také třeba podchlazení cestou domů. Nevím, jak dlouho akv máš, jak máš vyladěnou vodu apod.

Další odpovědi
Braník

Jak velké máš akvárko?jak vypadají na umření,co přesně dělají,nebo dělaly ,popiš to,je pravděpodobné,že jsi rybky ihned po přinesení domů dala rovnou do nádrže,je to tak?
takhle se jen těžko dá poradit,
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-nutne-celodenni-vzduchovani-pro-bety-a-neonky

nikulin

akvárko má 10 l, skoro vůbec neplavou nekdy vyplavou břichem nahoru a pak se třeba ještě probudí a plavou dál, rybky jsem do vody dala o den později do odstáté vody a teplota vody byla 28 stupnů…snad teda nepodchladli cestou domů, protože dost pršelo ☹