Petr__

Proč není zakázaný i alkohol a cigarety?

Pokud nebudu mluvit o příjmech z daní, tak to nemá žádný přínos a jen to škodí.Heroin taky není legální tak proč by neměl být zakázaný i alkohol a cigarety?Je to pokrytectví

Nejlepší odpověď
Psychotic

  1. Protože příliš mnoho lidí je už závislých.
  2. Protože alkohol a cigarety jsou už součástí naší kultury a to nelze utnout okamžitě.
  3. Protože je v tom miliardový byznys.
  4. Protože plošným zákazem by se vláda zbavovala možnosti regulace, kontroly kvality a zisků z daní a zároveň by musela vynakládat mnoho peněz a úsilí na boj s pašeráky a dealery.
  5. Protože takové omezování osobní svobody by mohlo být hodně špatným precedentem. Co zakáží příště? Červené maso?

Další odpovědi
suaeda

Mimo menší škodlivosti je tu hlavní důvod. Všichni aktivní kuřáci a pijáci alkoholu přispívají nemalé částky v podobě daní do státního rozpočtu.

Lamalam

Jde zejména o peníze.

Anikitos

Protože ti, co mají tu moc zakazovat požívání drog, rádi nasávají a kouří cigarety a přece by se toho nemohli zřeknout.

Mc Merkurion

…právě že sis odpověděl sám, on je z toho pořádnej přínos na daních, tak právě proto, nikdo si přeci nepodřízne slepici, co snáší zlatá vejce …

Petr__

Ten kdo tu psal že to míň škodí, to musí být trolling :D Alkohol a cigarety jsou srovnatelné se zakázanými drogami např. se zmíněným heroinem a podle jedné studie je dokonce alkohol nejškodlivější.

http://medical­marijuana.pro­con.org/files/1-medical-marijuana-images/ranking-20-drugs-and-alcohol-by-overall-harm.png

Psychotic

Na takové statistiky pozor. Musíš se dívat na to, co přesně měří, jinak se necháš snadno zmást. Pochopitelně alkohol je pro společnost nejškodlivější, PROTOŽE PIJE KAŽDÝ DRUHÝ, zatímco heroin bere každý padesátý. Při poměrném srovnání by heroin byl daleko horší.

Petr__

Ten kdo tu psal že to míň škodí, to musí být trolling :D Alkohol a cigarety jsou srovnatelné se zakázanými drogami např. se zmíněným heroinem a podle jedné studie je dokonce alkohol nejškodlivější.

http://medical­marijuana.pro­con.org/files/1-medical-marijuana-images/ranking-20-drugs-and-alcohol-by-overall-harm.png