Avatar uživatele
anonym

Proč není zakázáno kouřit při užívání léku, tak jako nepít alkohol?

Nikde jsem nic takového nezaznamenal. Vy snad ano?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? quentos, redy, gecco před 3364 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Protože alkohol přímo ovlivňuje účinky některých léků (někdy účinek potlačuje, jindy zvyšuje).
Kouření ´jen´ namáhá organismus.
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Také jsem nikde nic takového nezaznamenala.

Domnívám se,
že – přestože kouření škodí minimálně stejně jako alkohol –
neovlivňuje (kupodivu!) vstřebávání ani účinnost většiny léků.

Jiná situace by samozřejmě byla v případě onemocnění
dýchacích cest, kde by kouření snižovalo léčebný efekt.

Zákaz kouření většinou vyslovuje ošetřující lékař
a doporučují lékárníci.

Podle mne mají podobná písemná nařízení, zákazy, informace a doporučení spíše negativní efekt. Vezměte si jen, na kolik lidí (ne)působí výrazné výstrahy na krabičkách cigaret …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Protože alkohol při užívání léků zřejmě škodí mnohem více,než cigáro.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Barbakane jistě jste zaregistroval, že při každé návštěvě u lékaře padne dotaz zda kouříte a v případě, že je odpověď pozitivní následuje po delší pauze výrok „neděláte dobře, měl byste toho co nejdříve nechat“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Na cigaretách je napsané – Kouření škodí zdraví. A léky se užívají proto, abych byl zdravý. Ale to záleží na daném člověku. Někomu můžete zakazovat vše stokrát a neposlechne. Jinému je to jasné..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

při užívání léku se kromě kouření může pít třeba i voda. Nosičem „látek“ přímo do jater je v tomto případě ten alkohol ..měli by zakázat pít ho i při kuření

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
trpaslicek

Na nekterych antikoncepcich to je napsane.. ze koureni pri brani tech leku zvysuje riziko vseho mozneho.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

nikotín na rozdiel od alkoholu je stimulant (kecalov o škodlivosti fajčenia upozorňujem, že nebezpečný nie je nikotín, ale spôsob jeho aplikácie – vdychovanie dymu s kadejakým bordelom), podobne ako kofein či tein (a iné stimulanty).

preto ste nikdy nepočuli, že niekto spôsobil dopravnú nehodu pod vpyvom kávy či cigarety, ale pod vplyvom alkoholu či „trávy“ (a iných narkotík, t. j. psychotropných látok) áno.

to isté platí i pri užívaní liekov – stimulanty účinok liekov neovplyvňujú, kdežto narkotiká ovplyvňujú.

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Já nekouřím cigarety vůbec,takže můžu občas dovolit být i zdravý.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek