Proč není zakázáno kouřit při užívání léku, tak jako nepít alkohol?

Nikde jsem nic takového nezaznamenal. Vy snad ano?

Nejlepší odpověď
gecco

Protože alkohol přímo ovlivňuje účinky některých léků (někdy účinek potlačuje, jindy zvyšuje).
Kouření ´jen´ namáhá organismus.
😉

Další odpovědi
ivzez

Také jsem nikde nic takového nezaznamenala.

Domnívám se,
že – přestože kouření škodí minimálně stejně jako alkohol –
neovlivňuje (kupodivu!) vstřebávání ani účinnost většiny léků.

Jiná situace by samozřejmě byla v případě onemocnění
dýchacích cest, kde by kouření snižovalo léčebný efekt.

Zákaz kouření většinou vyslovuje ošetřující lékař
a doporučují lékárníci.

Podle mne mají podobná písemná nařízení, zákazy, informace a doporučení spíše negativní efekt. Vezměte si jen, na kolik lidí (ne)působí výrazné výstrahy na krabičkách cigaret …

anonym

Protože alkohol při užívání léků zřejmě škodí mnohem více,než cigáro.

dudu

Barbakane jistě jste zaregistroval, že při každé návštěvě u lékaře padne dotaz zda kouříte a v případě, že je odpověď pozitivní následuje po delší pauze výrok „neděláte dobře, měl byste toho co nejdříve nechat“.

Kelt

Na cigaretách je napsané – Kouření škodí zdraví. A léky se užívají proto, abych byl zdravý. Ale to záleží na daném člověku. Někomu můžete zakazovat vše stokrát a neposlechne. Jinému je to jasné..

zjentek

při užívání léku se kromě kouření může pít třeba i voda. Nosičem „látek“ přímo do jater je v tomto případě ten alkohol ..měli by zakázat pít ho i při kuření

trpaslicek

Na nekterych antikoncepcich to je napsane.. ze koureni pri brani tech leku zvysuje riziko vseho mozneho.

arygnoc

nikotín na rozdiel od alkoholu je stimulant (kecalov o škodlivosti fajčenia upozorňujem, že nebezpečný nie je nikotín, ale spôsob jeho aplikácie – vdychovanie dymu s kadejakým bordelom), podobne ako kofein či tein (a iné stimulanty).

preto ste nikdy nepočuli, že niekto spôsobil dopravnú nehodu pod vpyvom kávy či cigarety, ale pod vplyvom alkoholu či „trávy“ (a iných narkotík, t. j. psychotropných látok) áno.

to isté platí i pri užívaní liekov – stimulanty účinok liekov neovplyvňujú, kdežto narkotiká ovplyvňujú.

;-Q

anonym

Já nekouřím cigarety vůbec,takže můžu občas dovolit být i zdravý.