Michal Kole

Proč není v zákoně o zaměstnanosti, paragraf, že jsou zaměstnavatelé povini snižovat nezaměstnanos­t státu?

Státu tak unikají peníze na sociální pojištění, daň z příjmu a navíc vyplácí velké dávky na podporách hmotné nouzi, bydlení, …

Nejlepší odpověď
Drap

A kdo by to podnikatelům platil ? Stát ? Nezaměstnaný vyjde levněji, než kdyby se mu musel platit plat.

Další odpovědi
ReHu

A jak to chceš udělat? Že bys třeba ty zadal práci a zaplatil ji?
Aby zaměstnavatelé mohli dát práci – zaměstnat. a nezaměstnanost tak snížit?
Stát by měl hlavně vytvářet podmínky, aby zaměstnavatelé mohli zaměstnávat.
A to nedělá. Tím se ekonomika brzdí a roste nezaměstnanost.

badisko

no to je teda extra blbost …!!! podivej se nato z pohledu zamestnavatel…je to zacarovanej kruh …

nimbus4

Zaměstnáním Kolesy by se člověk dopracoval k úpadku do jednoho týdne!

ivzez

Protože stát není nezaměstnaný.
Doplňuji:
Stát hradí za uchazeče o zaměstnání jenom zdravotní pojištění (sociální ne).