Avatar uživatele
anonym

proč není v zákoně o provozu na pozemních komunikacích upravena přednost při jízdě do kopce?

Každý rozumný jedoucí řidič z kopce dává přednost protijedoucímu, ale někteří ne. Hlavně pokud má vozidlo jedoucí do kopce překážku a je povinno dát přednost protijedoucímu vozidlu.
Doplňuji:
cukrar, se ptám, zdůvodni proč by to tak být němělo

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4206 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
venkovan

Odpoveď byla označena jako užitečná

V zákoně to je – přednost dává ten, pro koho je to snažší, pokud to není zákonem stanoveno jinak.
Je logické, že z kopce se auto rozjede snáz, zejména pokud do kopce jede těžké auto. Proto by auto z kopce mělo dát přednost protijedoucímu.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj, anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
M.

Na zákony se ptej „vyšší moci“, my s tím ani tak nic moc nenaděláme. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Conchus

V Alpách to vedou opačně, tam má přednost ten, který jede s kopce

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

česílko, prosím, zdůvodněte mi, proč by to mělo být tak, jak píšete či navrhujete..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

Nestačí,že tu máme dost zbytečných zákonů a ty chceš další nesmyslný.Vždycky je místo aby se vyhnuli.A pokud ne,tak jen blbej se cpe tam kam se nevejde.

Jinak s rozjetím do kopce problém není,snad jen u kaminů co to rvou celej kopec na jedničku. A ten kdo se neumí rozjet do kopce ať neleze na silnici.

Já se rozjíždím do kopce na 3 s redukcí. A pokud mám podval a tank,tak na 2 a redukci popř uzávěrky když to hrabe. Jednička je při síle co ta tatra má zbytečná,ta je na tu nejvyšší zátěž což je 100tun v závěsu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek