proč není v zákoně o provozu na pozemních komunikacích upravena přednost při jízdě do kopce?

Každý rozumný jedoucí řidič z kopce dává přednost protijedoucímu, ale někteří ne. Hlavně pokud má vozidlo jedoucí do kopce překážku a je povinno dát přednost protijedoucímu vozidlu.
Doplňuji:
cukrar, se ptám, zdůvodni proč by to tak být němělo

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

V zákoně to je - přednost dává ten, pro koho je to snažší, pokud to není zákonem stanoveno jinak.
Je logické, že z kopce se auto rozjede snáz, zejména pokud do kopce jede těžké auto. Proto by auto z kopce mělo dát přednost protijedoucímu.

Další odpovědi:

Bronzový

Na zákony se ptej "vyšší moci", my s tím ani tak nic moc nenaděláme. :)

Bronzový

V Alpách to vedou opačně, tam má přednost ten, který jede s kopce

Stříbrný

česílko, prosím, zdůvodněte mi, proč by to mělo být tak, jak píšete či navrhujete..

Stříbrný

Nestačí,že tu máme dost zbytečných zákonů a ty chceš další nesmyslný.Vždycky je místo aby se vyhnuli.A pokud ne,tak jen blbej se cpe tam kam se nevejde.

Jinak s rozjetím do kopce problém není,snad jen u kaminů co to rvou celej kopec na jedničku. A ten kdo se neumí rozjet do kopce ať neleze na silnici.

Já se rozjíždím do kopce na 3 s redukcí. A pokud mám podval a tank,tak na 2 a redukci popř uzávěrky když to hrabe. Jednička je při síle co ta tatra má zbytečná,ta je na tu nejvyšší zátěž což je 100tun v závěsu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.