Michal Kole

Proč není trest smrti utopením ? Je to určitě levnější a humánější než injekce, obješení, elektrické křeslo, zastřelením

Nejlepší odpověď
Drap

Protože to neumožňuje zákon, stejně jako třeba rozčtvrcení

Další odpovědi
quentos

a což takhle lámání v KOLESE, to by se ti nelíbilo? To je taky poněkud… „humáční“

Jsemtady

Jsi asi trochu mimo .. utopeni je nejhorsi mozna smrt.
Mozek vydrzi bez kysliku az 4minuty a nekdo dokaze udrzet i vic vzduchu, takze by se ti tam treba 6minut klepal a zoufale bojoval o zivot. Ikdyby nechtel tak na to je reflex vrozenej.
Zastreleni je podle mne hned pokud je to do hlavy, elktricke kreslo nevim, ale myslim ze to taky netrva tak dlouho myslim ze brzy ztrati vedomi. U obeseni kdyz se spravne provede by ihned pri padu melo dojit k prelomeni michy a zase ztrate vedomi.
Ta injekce je nejhumalnejsi protoze pekne dostane veceri, pak si lehne, pricemz ho v poklidu uspi. Pote do nej striknou ten jed, takze usne ve spanku ani o tom nevi. Navic ty injekce jsou tri a jen jedna s jedem a delaj to tei lidi tak aby nikdo nevedel kdo ho zabil.

led

Návrat do středověku k Božímu soudu? Pokud se utopí – nevinný, pokud přežije – vinen …
A co to množství nedobrovolně utopených plavců a neplavce, dětí? Jak byste potom kvalifikovaly tyto oběti? Byly potrestány?

arygnoc

humánnejšia smrť?

spájate nespojiteľné.

áno, človek v hneve (afekte) by sa niekedy rád pomstil, a to i zabitím (ako trest).
je to rovnaká zvrhlosť ako čin súdeného.

trest ako taký nemá s humánnosťou nič spoločnosťou. má byť trestom.
lenže – v súčasnosti sa netrestá, ale buď sa snaží o prevýchovu alebo o izoláciu (doživotné tresty).

popravy sú kapitola sama o sebe.
ide o to, či chcete potrestať (dlho a bolestivo zabiť, kedy poprava nadobúda formu trestu, ako napr. v islamských krajinách [najčastejšie ukameňovanie, ubičovanie]) alebo izolovanie jedinca (rýchla smrť s cieľom jeho likvidácie).

honza19hk

a nechtěl bys rovnou gilotinu?? tady nejsi ve středověku.

iceT

Utopení taky není zrovna humánní

Někde jsem četl že utopení je asi 3. nejhorší smrt jaká může být.

1. místo obsadilo ukamenování a 2. upálení.
Zajímalo by mě jak to zjistili, když nikdo nemohl vyzkoušet všechny 3 a i když vyzkoušel jednu tak určitě pak nikomu nevyprávěl jak to bylo hrozné.

Lutagame

nevím proč to řešíš tady si v ČR … a v těch státech kde je trest smrti nejraději dělají oběšování je to taky levný a navíc každej vidí co je čeká když třeba u si jako turista a neseš si s sebou marijánku do polívky a oni tě za to zabijou …

anonym

nikdo nema pravo vzit jakekoli zive bytosti jeji zivot,at jsou jeji skutky jakkoli hrozne.Vsimnete si ,ze pisu bytosti,ne jenom cloveku.,ale take zviratku,rosli­ne,kvetince,brou­ckovi,atd.kaz­dy si svuj tzv. trest vyzere,NIKDO NEUNIKNE!a to v tomto zivote ,nebo v dalsim nasledujicim vteleni.