kikinka2210

proč není stejný čas všude ?

proč není všude na světě stejný čas ???
Doplňuji:
špatně jsem se vyjádřila, myslím tím v jiných zemých ;)

Nejlepší odpověď
Drap

Líbilo by se zi jít třeba o dnešní půlnoci do školy nebo do práce a přes den spát ?

Další odpovědi
hanulka11

asi to bude tím, že se země otáčí nemyslíš .....

WeeBear

Však Drap to napsal správně.

Nezapomeň, že teď máme večer a u protinožců je ráno, jak by k tomu pak přišli?

Nebo by bylo lepší si pamatovat, že "8 a.m.' je v každé zemi jinak a ještě si pamatovat, kde a jak to je? No to by přibylo v zeměpisu stránek a stránek. 🙂

led

teta Wikipédia vám to vysvetlí:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Ca­sov%C3%A9_p%C3%A1smo

anonym

Zkusim to vysvětlit úplně dětsky. Řídíme se vlastně pořád podle sluníčka. Když je v tvé zemi sluníčko zrovna uprostřed své dráhy – od jeho východu do západu, tak je pravé poledne. Protože je Země kulatá, tak v zemi, která je vzdálená od té tvé, buď směrem na východ nebo západ, mají to sluníčko jinde. Tam to pravé poledne buď teprve očekávají a nebo už ho měli. Takže musí mít zákonitě nastavený čas jinak.

IK

Když se díváš na ta časová pásma, tak vidíš, že obcházejí hranice států aby se uvnitř čas mohl shodovat.
viz. odkaz na Wikipedii co tu je.

Nebo si můžeš pohrát tady.

Zdroj: http://www.svet­.engros.cz/