Proč není na rekvalifikaci právní nárok?

Já myslím že je lepší zaplatit člověku 30 tisíc, aby se něco naučil, než ho nechat bez práce a po 2 měsících mu nařídit zametat za dávky v hmotné nouzi.

Když se něco naučí, bude moct řádně pracovat. zaměstnavatel mu bude strhávat pojištění, daň z příjmu.

Takže státu se to vrátí co do něj investoval.

Nejlepší odpověď
Drap

Protože tak je nastaven zákon. A proč myslíš, že když se člověk rekvalifikuje, nebo jak píšeš že se něco naučí, že sežene práci ? To jsou jen teorie. Znám sdpoustu lidí, kteří umí celou řadu věcí a práci stejně nemají.

Další odpovědi
kapka

Na úřadě práce bývá rekvalifikační poradce /není to zprostředkova­tel/ka, ke které/mu uchazeč běžně dochází/, k němu můžete jít na konzultaci.
Rekvalifikace mají velký smysl, pokud už např. někde pracujete a zákon rekvalifikaci vyžaduje, často pak platí kurz zaměstnavatel.
Pokud na úřadě práce přesvědčíte poradce, že máte vpodstatě jisté zaměstnání, ale potřebujete kurz, je pravděpodobné, že Vám ho ÚP zajistí.
Pak jsou ÚP průběžně zařizovány různé kurzy a na ně jsou vybíráni lidé podle určitých kritérií. Třeba, kdo už je dlouhodobě nezaměstnaný, maminky po mateřské dovolené…

Ale jak už bylo řečeno, samotný kurz Vám práci nezajistí.

Dále si člověk může zajistit kurz i sám a zaplatit si ho. Další možnost- máte maturitu v určitém oboru, chcete dělat jiný obor, pak můžete chodit na nějakou /asi jen soukromou, nejsem si jistá/ školu jen na ty podstatné předměty a udělat si maturitu např. jen z ekonomie, prostě z toho, co potřebujete.

baghira

Protože každý je (nebo měl by být) strůjcem vlastního štěstí a hledačem vlastní cesty.

Alesh

??? A jak by to asi mělo fungovat? Že přijdu na úřad práce a řeknu, že se chci rekvalifikovat na bůhvíkoho a stát mi to musí zajistit a zaplatit? To má stát každýho takovýho jedince vodit za ručičku, všechno mu usnadnit nebo ještě lépe zajistit, když ten dotyčný se nebyl schopen naučit něco pořádného během svých řádných studií?
A jak by k tomu přišli třeba ti, kteří si svá studia platili?