huxa

Proč není na kabelovce 5.1 zvuk, popř. alespoň trvale vysílané HD?

Některé filmy mají označení HD, ovšem to je v půlce roku 2014, kdy je nejčastější fullHD a výše, velmi smutné. Ani u satelitního vysílání si nejsem jistý, zda-li je vše v HD a s 5.1, proč tomu tak je? Na co mají studia za desítky milionů? Divák má na kvalitní přehrávání zařízení, ovšem kde to vázne?

Odpovědi
mosoj

A jak ty staré filmy a pořady mají předělat ? Z celuloidu už vůbec ne.
Nové programy jsou všechny v HD či fuj HD, nebo přímé přenosy.

huxa

Jesltiže by to doopravdy přes kabel nešlo dostat (což se tvrdilo třeba i o dnešních datech na kroucené dvojlince), proč se k tomu nevyužije třeba zmíněná internetová síť? Průměrná rychlost v ČR je 8,1Mbitů/s, tudíž by si miliony lidí v ČR mohli TV streamovat do chytrých TV.