Avatar uživatele
Shady

Proč není marihuana legální?

To že není horší než alkohol se už asi nikdo nepře, tak proč je postavena mimo zákon?Stát by měl další zdroj příjmů když by byla legální.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Klára K. před 3822 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

předsudky, nevzdělanost ohledně marihuany

Anketu máš špatně, chybí jiná možnost.
Marihuana je nelegální, protože tak ji vidí zákon. Pokud by se něco ve vztahu k ní mělo legalizovat, tak by to mělo být regulováno mezičlánkem, který by spotřebu marihuny „ohlídal“. Zde by to mohly být lékárny. Mají s podobným zbožím dost zkušeností.
Pokud jde o alkohol, tak by možná stálo za úvahu, zda nepostavit mimo zákon i ten. Jenže na druhé straně jeho prodejem získává stát nemalé příjmy prostřednictvím spotřební daně. Kdyby tento zdroj příjmů vypadl ze státního rozpočtu, tak bychom museli zase vytvořit nějakou jinou daň, aby se tento výpadek nahradil.
Osobně by mi bylo jedno, kdo se ufetuje k smrti. Horší ale je, že feťáci mají své léčení zdarma a že jim na tohle svinstvo musíme potom přispívat všichni. A tohle jako dobře vyřešený problém nevidím. Nemohu pochopit to, proč mně by mělo záležet na životě nějakého narkomana, když jemu samotnému na životě zcela zjevně nesejde. Tak proč nějaké odvykání na náklady společnosti?

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panxnotdead

farmaceutický průmysl

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Reezo

předsudky, nevzdělanost ohledně marihuany

já osobně jsem nikdy nečetl, že by někdo umřel na následky marihuany nebo, že by usmrtil někoho pod vlivem této látky. Je třeba si uvědomit, že kdyby se úplně zlegalizovala, tak by byla o dost dražší a strašně by se to kontrolovalo. Navíc politici si chodí co nejvíc namastit účty, aby nemuseli žít v téhle zemi, nezajímají je občani…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

farmaceutický průmysl

Ta anketa není moc ok,musel jsem dát „nějakou odpověď“ aby mě to pustilo dál.Jinak marihuana že není horší než alkohol?Marihuana je halucinogení látka ,každýmu normálnímu člověku rozhodně smrdí a navíc její „uzdravující účinky“ jsou přinejmenším dost přehnané. Je to jen jeden velký mýtus .Nelze jí srovnávat s alkoholem nebo např. s cigaretama

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

strach politiků ze ztráty voličů

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
radisto

strach politiků ze ztráty voličů

Doplňuji:
Strach politiků ze ztráty voličů. Je prokázané, že konopí je příčinou demence. Tím ztrácejí také svéprávnost a volební právo.

Upravil/a: radisto

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek