leporela22

proč nenaběhne BIOS ?

Dobrý den mám problém s notebookem v pátek tedy včera jsem ho rozbalil a zapnul běžel chvíli fungoval potom se zníčeho nic seknul když jsem zapnul hru vypnul jsem ho ale 4 krát jsem ho potom zkoušel zapnout až na popáté se zapnul a tet se nazapne už vůbec rozsvítila se kontrolka i tláčítko zapínání a bylo slyšet že větrák u procesoru běží a cd rom jde otevírat ale obrazovka jen černá.
Napadlo mě že to je biosem pamět EPPROM nebo FLASH že by se nespustil a ten nemohl nakonfigurovat HDD atd. Moc se v tom nevyznál ale něco vim. A je pravde že v EPPROMU neboli FLASH se ukládá i část operačního systému jak by to bylo kdyby se měnil?

Nejlepší odpověď
Quimby

Když je teda v záruce, tak ho odnes do servisu.

Další odpovědi
cochee

BIOSem to být může a nemusí – málo informací. Ani Windows ani Linux (z těch dvou nejznámějších OS) při instalaci do BIOSu nic nezapisuje, nic neukládá. Maximálně může s BIOSem úzce spolupracovat, například se SLP údajem (slouží k ověření legálnosti systému od Microsoftu), ani přitom se však do BIOSu nic neukládá.