huxa

Proč nemůžu být normální člověk, jako vy?

Doplňuji:
už jsem schopen toto doplnit, strašně mi dělá problém, že se všeho „bojím“, nejspíše za to může výchova rodičů, kteří se straní hodně kolektivu, …
Mám poměrně dobrý zrak a hlavně sluch a také představivost, díky tomu nejspíše vidím něco a zdá se mi to, jako koza, přitom to je jen telefonní rozvodna, nebo slyším za sebou kroky a přitom to vydávám ty zvuky já. Když už se přidám k nějakému kolektivu, dělá mi strašně problém polknout, protože vím, že beztak to bude zase strašně nahlas, jako bych měl angínu. Bojím se poměrně dost o svou budoucnost, jsem hodně líný (co taky chtět od flegnatika) a navíc o všem hrozně uvažuji. Už asi od devíti let kouřím, protože jakmile v sobě nemám nikotin, alkohol či něco jiného, o všem strašně moc uvažuji, např. Když jedu s rodiči někam, co kdybychom se vybourali a já jediný zůstal při vědomí? koho vytáhnout z doutnajícího auta jako prvního? Pro ostatní naprosto nepředstavitelné, nicméně pro mě každodenní chléb. Do deváté třídy jsem nedokázal se na holky ani podívat, natožpak s nimi mluvit, více méně jsem se žádnému člověku nedíval do očí ani na něj, chodíval jsem shrbený, s kapucí a pohledem upřeným na chodník. Toto jsem dokázal už nějak eliminovat, ale s těma dalšími věcmi si nevím už rady…

Nejlepší odpověď
Pájo

Nemůžu si pomoci…
…myslím naprosto vážně, že by ses měl pokusit psát povídky.
Příjde mi, že bych si od Tebe i rád něco přečetl.
Zkus o tom popřemýšlet.

Další odpovědi
iceT

Proč myslíš,že nejsi normální?

bolak

to se musí umět

Braník

jestli to nebude tím,že jsi s kouřením začal až tak v pozdním věku,to samé alkohol,musí se začít včas,aby se člověk rozumný v této společnosti dobře zařadil,to se pak v pozdějším věku blbě dohání!
kdo se dnes nebojí o svou budoucnout?dnes dobře -zítra peklo.
bud otevřený,nehled na svět mezi prsty a dívej se a vnímej svět kolem sebe.
až ti bude někdy nejhůř,budeš vnímat i to co jsi za celý život nepovažoval za důležité.to mi věř!

pusinka50

Vyhledej si ve svém bydlišti nějakého psychologa nebo psychosomatika, zeptej se ho zda spolupracuje s tvou zdravotní pojišťovnou, abys ho nemusel platit a objednej se na pohovor. Ikdyž kouříš, piješ či „něco jiného“, zkušený terapeut by tě měl umět správně vyslechnout a pochopit a měl bys začít chodit na terapii, aby to s tebou rozebíral odborník. Začít byste měli asi, jak správně tušíš, u tvých rodičů a tvé výchovy, tam bude jádro tvých problémů, které naprosto dobře chápu.

anonym

Huxo, Tobě snad někdo řekl, že normální nejsi? Ono je otázka, co si kdo pod pojmem „být normální“ představuje. Zůstaň v klidu a neřeš to.

Fienir

Proč chceš být normální, proč chceš být většina? Ty nevíš, kdo je většina – zaměstnanci, kteří makaj od nevidím do nevidím, občas den volna a tak dokola, až do důchodu, kterého se možná nedožijí.

Já nechci být normální a jsem rád, že nejsem, jen mám strach, abych neskončil hůř než ti normální…

Damiana

Normalita neexistuje. Najdi si psychoanalytika, tvé volné asociace jsou docela na pováženou. Jsi ve věku, kdy si potřebuješ promluvit, je zbytečné si takhle dopisovat, tato situace není o radě psanou formou, ale pouze o dialogu.

badisko

mistre huxo …ted jsem se ale mohl urazit !!!! ja nejsem vubec normalni to tady vsichni vi…a v cem jses nenormalni …?…vis normalni co je to byt normalni ?..ze spadas do jakesi normy ?…z meho pohledy by se naopak mohlo zdat se jsou vsichni kolem nenormalni…:D…ale tak se muzu zdat i ja jim…

Rocker

A kdo ti řekl,že já jsem normální?To vůbec není pravda!

Vojtěch

Jsi stejně normální jako všechni ostatní. Každý má nějaké vlastní podvědomé programy, které v různých situacích způsobují nepříjemné pocity a reakce. Každý se občas dostane do situace, kdy se cítí méněcenně. Každého mysl většinu času stráví přemýšlením o situacích, které neexistují. Zkus začít s meditací a sebepoznáváním. Kde jinde bys mohl najít východisko, než ve svém vlastním nitru, odkud tvé potíže vycházejí?

anonym

Teda ti nevím, asi nejsem též normál, když si jedu ve špuntech v uších, hry v mobilu a lidi jste mi u zad.u. Každý je nějakým způsobem jiný a díky za to, že je každý jiný.

Matthew

Ve vašem příspěvku jsem se i já tak trochu našel ;)

aramah

Jsi mladej a ukecanej, nevěřím ani jednomu slovu:-)
Ale jinak dobrý.....

bolak

huxa: všichni jsou blázni jen ty jsi letadlo..