Killer

Proč nemůže mít vojenský pilot plomby ?

Zaslechl jsem že vojensky pilot, letuška atd.. nesmí mít plomby. Co je na tom pravdy a proč ?

Nejlepší odpověď
marci1

Tady jsem něco našla – dopravní pilot plomby mít může.
http://www.la­azatec.cz/cla­nek-jak-se-stat-dopravnim-pilotem-faq.html

Další odpovědi
Pepa88

Proč netuším, ale je to opravdu tak… Znám klučinu, kterého kvůli plombám nevzali na vojenskou školu…

jpau

Jak to mají vojenští piloti to netuším (podle mě je to blbost, tomu co napsal Pepa88 sice věřím, na zdravotní stav jsou to maniaci – kámaráda nevzali kvůli lehce zvýšenému tlaku, jinak sportovec, fyzička super atd., každopádně nevídím spojitost s letectvím), každopádně civilní piloti a letušky plomby mít mohou (tvrdím se 100% jistotou).

mosoj

On nemůže mít plomby ? Sloužil jsem dva roky u letadel ale to jsem nikdy neslyšel.

Je třeba rozlišovat žadatele o přijetí do školy a činného pilota.
Zájemci o studium na voj. pilota procházejí důkladnou zdravotní prohlídkou a to s ohledem nejen na současný zdravotní stav, ale i s ohledem na jeho prognózu !!! U mladíka, který má v 18 letech plnou hubu plomb, lze předpokládat že bude mít v budoucnu zdravotní potíže !!