Alia

Proč nemůže mít automobil modrá světla, přestože jsou v obchodech prodávána?

Nejlepší odpověď
anonym

Proč by nemohl??? – klidně může – akorát takové auto nesmí na veřejné komunikace, protože by nesplňovalo podmínky pro provoz na nich (zákon)…

Další odpovědi
zzzzz

Protože vyhláška nařizuje ve předu bílé, vzadu červené atd. Také jsem měla modré ostřikovače, a dostala jsem za ně pokutu.
Doplňuji:
Ještě doplním, prodávané jsou, ale nejsou schválené pro provoz na pozemních komunikacích, takže mít je na autě můžeš, ale nesmíš s ním na cestu. Není to jen o modrých světlech, ale také o xenonech a uřvaných výfucích.

Krakis

Můžeš mít i fialová,ale nesmíš s nima svítit.A ještě bych doplnil zzzzz – po stranách oranžová.

cukrar

Alia, jak píšou kolegové, nesmíte je používat na silnici, Jen doplním, že můžete mít i žlutá světla, ne jen bílá a červená.
(vyhláška 341/2001)