Proč nemuže existovat mír a klid mezi obyčejnými lidmi?

Proč se všichni lidi se nemužou chovat k okolí jako ke své rodině, proč si nemužem bezproblému nebo bez odmêny navzájem pomáhat

Nejlepší odpověď
Drap

Teoreticky může , ale prakticky je to nemožné. Dnes ještě méně než v minulosti. Zřejmě to neni v lidské povaze.

Další odpovědi
Nevíteto?

Protože lidé už jsou prostě takový :,–(

vertigo

Všichni? Všichni těžko, ale mentalita národů je různá. Měl jsem tu čest a možnost pobývat delší dobu ve Španělsku, a tam to kupodivu jde.
ČR nechám raději bez komentáře.

anonym

Jasně, to není problém…
Komupak ty – TY osobně, jsi pomohl/a – promptně, nezištně…
???
Nikomu???
OK – v tom případě se nediv, že obě také nikdo nepomůže…!
___
Lidé, které mám rád, pomáhají…
A – pokud vím, i jim je pomáháno…
😛

mosoj

Třeba proto :

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pomoc-prosim-jak-ziskat-psa-zpet-nutne-potrebuji-pravni-radu

led

Môže.
Ale pokiaľ človek bude myslieť na svoj osobný prospech viac, než na prospech spoločnosti, bude dochádzať medzi jednotlivým ľuďmi tejto spoločnosti k rozporom.

anonym

To je jednoduchý.Všimnete si, jak jsou dnes lidé na sebe zlí a plný nenávisti.A proč?Pro­tože chudý člověk se musí doslova uštvat , aby přežil.Společnost je založená jen na penězích, nemá žádné duchovní hodnoty.

da ny

Všichni lidé světa?
Rozdílné náboženství, rozdílná životní filozofie a styl života jednotlivých národů, odlišná hierarchie hodnot, honba za majetky, touha ovládat druhé (diktovat), vlastnit, obrovské sociální rozdíly ⇒ závist a nespokojenost..... to asi nikdy bohužel z lidské společnosti nezmizí.
Po „ráně“ se lidé oklepou a zas se najde někde někdo, kdo má „roupy.“
Doplňuji:
Obyčejný člověk:
http://www.han­suv.net/obycej­ny-clovek-definice