JájsemRaibek

Proč nemůže být násada železná, ale pouze dřevěná?

V bývalém zaměstnání jsme měli velkou palici, ale jaksi furt odcházelo topůrko. Tak jsem říkal, že bychom mohli udělat-navařit železnou trubku a už by se nemuselo tak často měnit.
Bylo mi jen odpovězeno, že se to nesmí. Když jsem říkal, že v nástrojárně je velké kladivo s železnou násadou, tak to prý být taky nesmí a kdyby to viděl bezpečák, tak by skákal.
Proč teda nemůže být použito železné trubky místo dřevěné násady?
Vyklouznout může i dřevěná násada z ruky, dalo by se přeci udělat nějaké vroubení apod.

Nejlepší odpověď
cukrar

Domnívám se, že nikoliv že nesmí, ale je to nevhodné.
Já jsme na palici 5 kg, přivařil trubku a …
fakt se s tím nedá dělat, páč to tak brní do ruky, že toho necháte po 10 úderech..
Nejde o bezpečnost práce, ale to to chvění a brnění..

Další odpovědi
Stingo

Napadlo mě, že dřevo je nevodivé a bezpečnější. Kdybyste například překopl s železnou násadou elektrický kabel, tak vás to může zabít.

Emefej

S tím by se nedalo dělat, za chvíli by ti po těch nárazech odešly ruce.

anonym

Pořád je to jen přivařený, dáváš tomu velký pecky, dřív, nebo později to ulítne, odlomí se to a asi taky proto, že by to bylo moc těžký