Michal Kole

Proč nemají zaměstnavatelé povinnost pracovní pohovory natáčet na video a posílat na Úřad práce ke kontrole ?

zda nepřijetí úchazeče o práci bylo „oprávněné“.

Odpovědi
huxa

protože oni tě nemusí přijat bez jasného důvodu, většinou se jedná o jejich peníze (jestli to neni státní podnik) a stát jim do toho nemůže ohledně této záležitosti nijak zasahovat do výběru zaměstnanců

anonym

Jelikož Úřad práce není zodpovědný za dodržování zákoníku práce.
Ty však můžeš natočit video daného pohovoru a v případě, že usoudíš, že se jednalo protizákonně, můžeš si stěžovat a nechat celou věc prošetřit.
Dohled nad dodržováním pracovněprávních předpisů má místně příslušný Inspektorát bezpečnosti práce.