Gweryl

Proč nemají plešatí lupy?

Mám dotaz. Spousta lidí má lupy, ale plešatí ne. Jak je to požné, když jsou lupy odloupaná kůže z hlavy? Je to snad tím, že plešatí mají větší přístup k pokožce hlavy a mohou jí snad omývat nebo je to snad sluncem? Nebo čím to tedy je? Ráda bych to věděla. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Lencis

Jde o čistě laický názor… ale když si přečteme co vlastně lupy jsou…

Vliv na tvorbu lupů má především vrozená dispozice, zvýšený mazotok, stres, nevhodná kosmetika, přehnané kartáčování nebo přemnožení kvasinek, které se živí lidským tukem. Nejvíce postiženi jsou lidé mezi 20 a 30 lety.

…je logické, že plešatí nemají na hlavě potní a mazové žlázky, tudíž nemají zvýšený mazotok, nepoužívají žádnou kosmetiku krom zřejmě mýdla. Přehnané kartáčování taky nehrozí… No a navíc lupy se drží na hlavě právě kvůli vlasům, ve kterých se drží a zhlukují do větších celků. Plešatýmu tam namaj jak držet… takže hned jak se mikročástečka odloupne spadne 😁

Další odpovědi
Makulka

plešatí mají malo vlasů a tak lupi se tam nedostanou