iwetax

Proč nemají na jediný lék který by je vyléčil nárok?

http://klatov­sky.denik.cz/zpra­vy_region/vyna­lezli-lek-na-ktery-lide-nebudou-mit-20110423.html

Holčička má částečnou bezbílkovou dietu a existuje lék díky kterýmu by nemusela držet dietu žádnou , ale nemá na něj nárok (pojišťovna ho nehradí) dětí s touto nemocí , kterým by pomohl je cca 20 a ten lék stojí milion. Dodržovat tuto dietu , je prý velmi náročné (časově i finančně).

Nejlepší odpověď
tom004

To je velice jednoduché. V roce 1994 zaměstnávala VZP v průměru na jednom okrese 5 – 10 lidí,s platem cca 10 000,– Kč. V té době měla VZP kolem 87% pojištěnců. Veškerá agrnda se počítala a zpracovávala ručně s minimálním využitím počítačů (nebyli potřebné programy). A jdi se podívat na nějakou pobočku dnes. Velkolepé stavby kde se hemží „zaměstnanci“,téměř v každém okrese,platy,na­prosto nemravné,s penězi pojištěnců se „vesele“ podniká,aniž by to mělo nějaký vliv na kvalitu poskytovaných služeb, a každý si dokáže najít dost dalších podivných aktivit. A pojištěnců má dnešní VZP cca 67%.Jak potom mají zbývat peníze na léčení dětí. Peněz je opravdu dost,ale dokud na pramenech budou sedět dnešní „žáby“,které myslí jen na své prebendy,není pro podobně nemocné jiná šance,než čekat a doufat.A možná,že největší chyba je v našich poslancích,kteří místo zákonů,řeší své aféry, a kdo je větší či menší lump.

Další odpovědi
fortin

Včera jsem četl článek ve kterém počítali kolik odvede pracujících v republice na pojištění. Všechny ty peníze nespotřebujeme. Zákon je nad rozumem.

led

Vítajte v kapitalizme. Ak máte peniaze, máte nárok na zdravie.

Drap

Tímto způsobem to bohužel funguje ve všech kapitalistických zemích. Peněz se vybere na zdravotnictví dostatek, ale mizí někde uplně jinde. BNezplatná zdravotní péče je jen volební rétorika.

venkovan

Zkusil bych požádat o výjimku ministerstvo zdravotnictví a pojišťovnu.A na základě odpovědí problém otevřít v médiích a nepřestat i když si vysloužíte titul neustálého stěžovatele.
Myslím si, že se i nechá ekonomicky vyhodnotit co stojí – oč stát přichází na daních, když rodiče takového malého pacienta nemohou plnohodnotně pracovat protože se musí dětem věnovat.
A drobnost – na svoji režii mají pojiš´tovny určené procento. Jestli je moc vysoké, či jestli se dodržuje ale nevím.

Hlada

Článek je reklama na místní prodejnu. Z tvrzení „Zjistili jsme..“ nemá smysl nic dalšího vyvozovat. Údajně se lék teprve připravuje ke zkouškám a novinář už ví, že lék zkouškami projde, nebude ho platit pojišťovna a že bude stát milion na rok. Lidi neblbněte!