Shady

Proč nemá Nicholas Winton nobelovu cenu míru?

Nejlepší odpověď
anonym

Filosofická otázka – proč se něco nestalo… 😉
Pokud tě to skutečně zajímá, studuj politologii a dějiny, podobných otázek objevíš více.
Důvodů – v tomto konkrétním případě, je několik – za hlavní bych asi označil ten, že tato cena se obvykle (a zejména v ´posledních letech´) neuděluje jako ocenění minulých zásluh, ale zejména jako podpora politického vlivu laureáta. Uvědom si (nebo se koukni – http://www.con­verter.cz/nobel/mir­.htm ), kdo ji obdržel – namátkou – Evropská unie, Barrack Omama, Jimmy Carter, Jásir Arafat…
Dalším podstatným důvodem je, že sám Winton své zásluhy dlouhá léta ´tajil´ (v podstatě se o nich vrámci širší veřejnosti ví až od roku 1999–2000 – díky filmu Všichni moji blízcí), takže nebylo, kdo by jej navrhnul.

Další odpovědi
ivzez

To nevím.

Ale podle mne by si ji zasloužil!

V.han

Já si taky myslím, že i když už je to dlouho, měl by ji dostat. Já osobně ho mám moc ráda a stejnou otázku jsem pokládala lidem už několikrát. Podepsala jsem i petici, která během roku byla mezi lidmi. Zlé je, že o něm spousta lidí neví, anebo nedokážou ocenit co udělal. O jeho narozeninách se jen letmo zmínili v televizi a to je jeho věk opravdu úctyhodný. Ale kraviny dokáží probírat i týden. Je to můj hrdina. On má opravdu dobré srdce. Jsem ráda, že se ptáš. 😉