Avatar uživatele
Shady

Proč nemá Nicholas Winton nobelovu cenu míru?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? quentos, johana 56, ivzez, anonym před 3761 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Filosofická otázka – proč se něco nestalo… 😉
Pokud tě to skutečně zajímá, studuj politologii a dějiny, podobných otázek objevíš více.
Důvodů – v tomto konkrétním případě, je několik – za hlavní bych asi označil ten, že tato cena se obvykle (a zejména v ´posledních letech´) neuděluje jako ocenění minulých zásluh, ale zejména jako podpora politického vlivu laureáta. Uvědom si (nebo se koukni – http://www.con­verter.cz/nobel/mir­.htm ), kdo ji obdržel – namátkou – Evropská unie, Barrack Omama, Jimmy Carter, Jásir Arafat…
Dalším podstatným důvodem je, že sám Winton své zásluhy dlouhá léta ´tajil´ (v podstatě se o nich vrámci širší veřejnosti ví až od roku 1999–2000 – díky filmu Všichni moji blízcí), takže nebylo, kdo by jej navrhnul.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Shady Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

To nevím.

Ale podle mne by si ji zasloužil!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
V.han

Já si taky myslím, že i když už je to dlouho, měl by ji dostat. Já osobně ho mám moc ráda a stejnou otázku jsem pokládala lidem už několikrát. Podepsala jsem i petici, která během roku byla mezi lidmi. Zlé je, že o něm spousta lidí neví, anebo nedokážou ocenit co udělal. O jeho narozeninách se jen letmo zmínili v televizi a to je jeho věk opravdu úctyhodný. Ale kraviny dokáží probírat i týden. Je to můj hrdina. On má opravdu dobré srdce. Jsem ráda, že se ptáš. 😉

před 3760 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek