Michal Kole

Proč nemá divák v kině právo na vrácení ceny vstupného když se mu film nelíbil?

Kino by se pak zahojilo na produkci filmu, že natočili blbost.

takto si lidi raději stánou film nelegálně z netu,kyž neví zda se jím bude film líbit než aby dávali několik stovek za vstupné.

Že se film nelíbil lze doložit psychotesty, EEG.

Nejlepší odpověď
cochee

Vezmeme to připodobněním.

Koupíš si chleba a až ho celý sníš, tak jdeš zpět do obchodu, že ti nechutnal a chceš nazpět love. Myslíš, že ti je vrátí?

Další odpovědi
BANAN93

Návštěva kina je spíše společenská událost než jen pouhý zážitek z filmu (alespoň pro mne)

Divák má možnost si o filmu přečíst (děj ) a pozorovat kvalitu filmu v traileru – ten kdo by tam vymáhal zpět tu svojí stokorunu by si maximálně udělal společenský trapas
Doplňuji:
já být pokladní v kině a někdo se tam se pak hádal ať mu vrátím peníze, že se mu to nelíbilo, tak bych mu to vrátil, přidal pár facek a řekl mu ať už tam neleze :D

Drap

Je na divákovi, aby si to rozmyslel předem. Myslíš, že by se chtělo všem být ještě několik hodin v kině po skončení promítání? A kdo by ty testy platil ?

hanulka11

každému se líbí něco jiného a na to nejsou potřeba psychotesty
Doplňuji:
Stejně do kina nechodíš , proč se na to ptáš?

Braník

řekl bych,že tato otázka je jak pro blbce!!!snad víš na jaký film jdeš,musíš s tím počítat,že každej film není trhák!!
ono se někomu nelíbí ani v práci a co může dělat?

honza19hk

to by to kino zachvili zkrachovalo a lidi by chodili na film v podstatě zadarmo.
Zaplatí si film,řeknou že se jim nelíbí,tak jim vrátí prachy.Sice by asi měli plno zakázniků ale kino by dlouho nevydželo.

Bedy

Někteří mentálně zaostalí jedinci neví, co dělat, tak vymýšlí blbosti.
Ono návštěva kina či divadla je hlavně společenská událost, u divadla to platí vícenásob.
A když jdu na nějaké promítání/před­stavení, tak se koukám, co to vlastně je zač.

alexandra

No budete se divit,ale když jsem pracovala v jednom supermarketu,tak tam mohl zákazník donést půl štangle sežraného salámu,že mu nechutnal a museli jsme mu vrátit peníze,i ten chleba na půl snězený tam lidi donesli a ředitel poručil vrátit peníze.
S tím kinem je to dobrý nápad,ale byla by podmínka,že by zákazník musel v polovině filmu odejít a pak by mu museli vrátit vstupné.Jinak by to mohl pak říct každý a s těma psychotestama by to bylo složité.

STRUCTOR

Že se film nelíbí, je obtížné zjistit způsobem akceptovatelným soudem. Provozovatel kina, dále jen kino, není schopné nabídnout film, který se bude líbit všem, neboť vkus diváka se zásadně různí. Dále objektivně není v jeho silách, nabízet film konkrétním osobám. Takže nezbývá, než ponechat na divákovi aby si sám vybral film, který se mu bude líbit.
Stejně tak by mohlo kino požadovat náhrady škody po divákovi, který špatně vybral film v důsledku čehož se mračil a tím odradil další potenciální platící diváky. 🙂