mosoj

Proč nelze uhasit žízeň slanou vodou ?

Nejlepší odpověď
annas

Mezi tkáněmi člověka existují zvláštní membrány, které mají schopnost propouštět molekuly vody, aniž přitom propouštějí molekuly látek, které jsou ve vodě rozpuštěny. Vlastnosti těchto membrán jsou příčinou fyzikálního jevu – osmózy.
Osmotický tlak rozhoduje i v případě člověka, který by pil slanou vodu. Jeho ledviny nemohou vylučovat moč s osmotickým tlakem, který je větší než tlak v tkáních organismu. Proto organismus, který přijal slanou mořskou vodu, nejenže ji neodevzdá tkáňovým tekutinám, ale naopak vyloučí s močí vodu, odňatou tkáním.

Zdroj: fyzmatik.pise.cz

Další odpovědi
panenka

Protože po slaném je také žízeň.

eva

Protože sůl odebírá z těla vodu.Proto je pak ještě větší žízeň.