Stříbrný

Proč někteří studenti nesouhlasí
se zveřejněním svých seminárních,
bakalářských a diplomových prací?

Google vyhledá a umožní stáhnout i práce,
jejichž autoři nedali souhlas ke zveřejnění,
práce obsahující osobní údaje dalších osob,
know how různých podniků apod.

K čemu tedy takový nesouhlas (případně odklad zpřístupnění)
může sloužit? Napadá Vás nějaký rozumný důvod?
Doplňuji:
—————

Děkuju za všechny odpovědi.

Odhaduji, že u části vyhledatelných prací už mohly pomimout důvody, pro které práce původně nebyla zveřejněna.

U další části prací by podle mne mohlo jít o nedostatečnou ochranu ze strany školy. Podle mne by práce, které obsahují něčí osobní údaje, měly zůstat trvale "utajeny". Jméno, příjmení, věk, město/obec a firma (zaměstnavatel) nebo škola podle mých zkušeností vedou ke konkrétním osobám. Mně se podařilo dost osob vyhledat i s menším počtem údajů, a to i v cizině (bez znalosti místa pobytu – stačil rok narození, české příjmení a země pobytu).

Školy – stejně jako zaměstnavatelé – nejsou správci osobních údajů ve smyslu zákona o ochraně osobních údajů. Osobní údaje žáků, studentů i zaměstnanců spravují proto, že jim to ukládá jiný zákon. Ale vztahuje se to i na osobní údaje v pracích studentů? Co o tom soudíte? Bylo by možné, že by "školní práce" měly nějakou výjimku z ochrany osobních údajů?

Dost by mne to zajímalo, ale pochybuji, že by mi některá
ze škol, u kterých jsem na takové práce narazila, odpověděla.

@Setapouch:
Annas na mou otázku odpovídá. Už mne zná a ví, že mne toho většinou zajímá
víc, než se mi podaří "dostat" do otázky, že svou otázku někdy zjednoduším, proto svou odpověď rozvedla.

———
Pořád váhám, kterou odpověď mám nominovat:
Nejvíc (a hodně zajímavého) toho napsala Annas,
ale nejblíže asi bude Dochy (pominutí důvodů) …

Doufám, že ještě někdo něco připojí
a že nominaci stihnu před uzavřením otázky …

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Vždyť přece zveřejně práce svědčí o kvalitě studenta, ale její odůvodněnía hodnocení i o úrovni pedagoga. . Z toho všeho je vidět, jak je která škola dobrá, jak umí vyhmátnout nejen slabé, ale i silné stránky práce atd.

Navíc student prohlašuje, že uvedl všechny zdroje, že vypracoval sám atd. - takže opravdu šlo jen o nutnou formuli?

Nějak nezveřejně nechápu, pokud nejde v pracích o inforamace, které nejsou určené nepovolaným

Nechci podceňovat hodnocení úrovně vyjadřování v jiných oborech než jazykových. Opravovala jsem několik takových prací, které prošly jako chvalitebné, dokonce i výborné. Vědomosti odborné je třeba spojit i se znalostí jazykovými, i když z tohoto pohledu bude hodnocení mírnější.

Nedávno jsem našla na netu jednu práci ze sociologie, kterou jsem kontrolovala. Jen ji tak proletěla a zjistila, že chyby v práci zůstaly. Jazyková stránka nějak zapadla. Přiznávám, že jsem nechápala, jak je to možné ...

Třeba i to jeden z důvodů, který potvrzuje opak toho, co jsem uvedla.

Doplňuji:
Aby poslední věta byla jasnější, upřesňuji.

Práce s tolerovanýmni chybami - třeba i to je jeden z důvodů pro neuveřejnění práce - potvrzuje opak toho, co jsem uvedla na začátku.

více diskuse

Další odpovědi:

Zlatý

pretože:
- v mnohých prípadoch by skutoční autori spoznali svoje práce
- v mnohých prípadoch by sa mohla odhaliť cena diplomu
- v určitých prípadoch môže byť použitie dôverných a tajných informácií zo zdrojov podliehajúcich utajeniu nezverejniteľné

Bronzový

Dcera psala diplomku na VŠE Praha.
V práci byly použity dostupné interní údaje z bankovní společnosti, ve které byla zaměstnána.
Se souhlasem nadřízených z pražské centrály, ale pod podmínkou, že diplomová práce nebude zveřejněna! Souhlas nedala...

Stříbrný

Pokud Google vyhledá... pak škola udělala chybu a ty práce zveřejnila. Práce bez souihlasu se zveřejněním zveřejněny být nesmí.
Ze školy si matně vzpomínám, že je možné neudělit souhlas se zvěřejněním např. v případech kdy šlo o práci pro armádu (na utajovaném projektu), či pro firmu, kdy práce obsahuje nějaké firemní tajemství...

Není možné že už důvody utajování pominuly?

Můžou v ní být osobní informace nebo údaje, které by šlo nějak zneužít. Google rozhodně nevyhledá všechny práce, část z nich je uložena v interní síti dané školy.

Stříbrný

mohou být snadno zneužity...

Stříbrný

Ze nekfo porusuje autorska prava, to neznamena, ze je porusuji vsichni. A uz vubec ne, ze se tomu stavu musim prizpusobit.
Doplňuji:
Jak muze byt odpoved annas tak hodnocena, kdyz vubec neodpovida na to, na co se ivzez pta?

Diskuze k otázce

Zlatý

annas

Ad ivzez, děkuji.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.