Proč někteří řezníci prznějí prdelačku kmínem?

U nás je už zvykem, že sousedé, kteří mají zabíjačku, dávají některým vyvoleným zabijačkovou výslužku. Dnes jsem ji od jednoho dostal a po ochutnání prdelačky se mi zkřivila huba. Byla cítit a chutnala kmínem. Brrr.
Co vy na to?

Nejlepší odpověď
da ny

V příbuzenstvu už nikdo pašíka nemá, zabijačku nedělá…
Prdelačku si musím tedy uvařit sama, ze surovin zakoupených u řezníka.
Vím, že do polévky kmín nepatří.
Mně však kmín nevadí, pokud se to nepřežene …

Další odpovědi
gecco

Prdelačka má chutnat masem, krví, kroupami a jemně pepřem…
😉
Škoda ji kazit něčím dalším…

ptáč

Kmín patří na bůček.

marci1

Asi jim to tak chutná, ale také mi to připadá zvláštní. Kmín bych tam nedala. 🙂

dudu

Kmín patří např. do česnečky. U vaření platí rčení „jiný kraj, jiný mrav“ dvojnásob. Moravákům např. nechutná české zelí, na cestách po světě jsem si nikdy nezvykl třeba na skořici na masu /Tunisko, Turecko/, ale jíst se dá i takto upravený velbloud. Do prdelačky bych kmín určitě nepoužil.
Když družstvo v rodné vísce pěstovalo kmín ve velkém, v době jeho sklizně hezky voněla celá vesnice.
Doplňuji: ze vzpomínek jsem vydoloval, že u nás vlastně prdelačku nikdo nevařil. Veškerá péče se soustředila na dobrou ovarovou /též bílou/ polévku.
Ta byla též součástí výslužky. Mlsouni si pak separátně připravovali tzv. trdelnou polévku, jejíž součástí je i kmín.
Potřebujeme:
1 l vývaru z vepřové hlavy nebo kolena
1 krvavé jelítko nebo šálek vepřové krve
4 lžíce vařených krup
česnek
1 cibuli
sůl a pepř
kmín a majoránku.
V této souvislosti by mě zajímala možná spojitost názvu trdelná a trdelník.

anonym

Kmín do prdelačky nepatří.
Pro Gecca,ty nedáváš do prdelačky česnek a majoránku?
Tak tyto věci by mi tam teda chyběly.
Prdelačka pouze s krví,kroupami a pepřem by mě teda nechutnala.

Emefej

S kmínem jí neznám, ale byl jsem na zabíjačce v Bavorsku a tam do ní davají jalovec a rozmarýn. To je humus.

Conchus

Moje babička říkávala: „Proti gustu žádný dišputát“. Tak ji běž vrátit, nebo, když nemáš odvahu, tak ji vylej.

anonym

Daný uživatel již dnes obdržel maximální počet hodnocení.

gecco

😉
To neva – hlavně, že mu prdelačka chutná…
😉