Proč někteří preferují komunikaci písemnou před jazykovou?

Nejlepší odpověď
www

Já to dělám na PC z důvodu toho, že známí chtějí jen plkat o ničem, na což nemám náladu ani čas, proto mikrofon ‚neumím zapnout‘. A najednou, pokud mají psát, nepotřebují nic!
P.S: tuto zkušenost nemám jen já.
No a popovídat si z očí do očí je něco jiného, tomu se nevyhýbám ani v nejmenším 😁

Další odpovědi
setapouch

Treba proto, aby nedelali chyby. Napr. ze ustni komunikaci nazvou jazykovou ;)
A protoze muzu odpovedet az se to hodi mne, ne kdyz me nekdo prijde vyrusit.

Dochy

U ofic. je to lepší z důvodů:

  1. Čas na sesmolení a kontrolu
  2. Snadná dodatečná kontrola, pokud vám něco vypadne z hlavy
  3. Jednoduchá dohledatelnost a prokazatelnost