TokFan

Proč, někteří odpovídají…

Nejsem zde moc dlouho, ale docela mi vadí, že u některých otázek odpovídají lidi, kteří očividně odpovídají jen, proto aby si mohli na tazateli zvýšit sebevědomí. Máte také nějaké takové zkušenosti? Proč ti lidé, kteří odpovídají často píší stylem „já jsem nejlepší, jak je možné, že to nevíš,…“?

Nejlepší odpověď
iceT

Ale ono přece nejde o zvyšování sebevědomí na něčí úkor(a když tak jsou to výjimky),tazatelé by se však měli nad sebou taky trochu zamyslet a popřemýšlet na tím co a jak napíšou a na co se zeptají.Nejméně X % dotazů položených zde lze velmi snadno při troše vůle najít na Googlu,další % ze zbytku položených dotazů tady už taky jednou padla a byla zodpovězená.Pokud dotazující není schopný vyhledat si ve zdejší nápovědní liště to co hledá nebo se ani nepokusí,tak je to těžké.
Nemyslím si,že tady někdo odpovídá stylem já to vím a ty ne,jen se poukazuje na to,že spousta se dá opravdu nalézt a mnohdy spíš jsou to odpovědi jen tak,aby se něco napsalo,ale nejsou k věci.Viz třeba i tvůj dotaz,i když poněkud jinak formulovaný,by se taky našel.
Mě by třeba zajímalo,proč se někteří tazatelé neumějí chovat a dokonce jsou někteří hrubí až sprostí,pokud se jim nelíbí odpověď.

Další odpovědi
bolak

některý lidi se prostě cítěj v reálném světě nedocenění, ale protože nejsou schopný nic pořádnýho dokázat, tak aspoň brázděj internet a schazujou ostatní, vynahrazujou si to anonymně alespoň tímhle způsobem..

Braník: kdyby tohle napsal kdokliv jinej, ale že zrovna ty, kterej rejpeš a urážíš kde jen se dá :)

namátkou..

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/najde-te-mi-video
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kozi-pribeh-se-syrem#discussion
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pletou-se-vam-nejaka-dve-slova

to pak ta tvá odpověď vyznívá poněkud ironicky.. ono stačí se podívat na poslední tři diskuze do kterých jsi přispíval a bude to všem jasný..

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jde-vam-stahovat-z-ulozto-cz
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/da-se-udelat-aby-i-dospele-border-kolii-drzely-usi-dopredu-nikoliv-do-stran
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-brichu-rika-sajsok

a to navážení že do kolesy ani nepočítám, to už je tu pro určitej typ lidí národním sportem, schlazovat si žáhu na něm, u kterýho je jistota že vám to nikdy nevrátí..

led

Niektorí odpovedajú práve pre uvedené zvýšenie svojej ojedinosti.
Sú to úbohí ľudia, ktorí trpia nezáujmom „obecenstva“ o ich umelecké výplody.
Na druhej strane sú tu tí, ktorí vám nezištne poradia.
Ktorých si vyberiete a podľa koho sa budete riadiť, nechám už na vošom rozhodnutí.
PS.
„já jsem nejlepší…
(nebo ne?)
…jak je možné, že to nevíš,…“
tá z druhé strany…
 :)

marci1

Slušnou formou by měly být formulovány odpovědi i položené otázky. To, co je pro jednoho samozřejmé, nemusí být samozřejmé pro druhého. Všichni lidé nemají stejné znalosti a ti co je mají, by to měli mít na zřeteli.A samoz­řejmě tázající by neměli napadat odpovídající za to, že se jim odpověď nelíbí. A co se týče různých názorů, je přece demokratické, aby měl každý svůj názor. Prosím, pojďme být na sebe hodní, abychom se všichni cítili příjemně a v pohodě. 🙂

Anuket

Takhle to tu bohužel funguje a moc s tím nezmůžeme. Leda stříbrní a zlatí, kteří mohou odpovědi (ale i celé otázky) mazat. Obzvláště nejlepší odpovědi na otázku typu „Vždyť je to primitivní – jaktože to nevíš?“ – alá „já jsem génius a ty jsi naprostý primitiv“ či „vím, ale nepovím“ – vždyť na to jsme si hráli naposled ve školce… Přesně jak píšeš. Zvyšují si seběvědomí.
Nechci být sprostá, abych řekla, co si o tom myslím, tudíž takhle, krátce.

jirkajirka

Kdysi jsem se podobně zeptal okamžitě mne smazali. A tak na takovými odpověďmi se jen pousměji a řeknu,,Světu mír" Ještě se taky hodně snaží zjistit, jestli někdy v minulosti podobná otázka nevyskytla a hned Tě upozorní načež kamarádi hned mu naklikají body souhlasu. V každé poradně se vyskytují brouci Pytlíci tak to neřeš.
Doplňuji:
iceT Prosím zadej mi chytrou otázku na kterou na Googlu i jinde nenajdu odpověď. V tom případě proč tato poradna existuje.

Braník

Kdybych osobně na tuto otázku odpověděl to ,co si o tom myslím,stejně by mi to smazali,tak že asi víš jak to tu funguje.
Jous tu prostě nějací nejlepší a ty těžko předěláš.

badisko

A na co se to vlastne ptas ze jsou lide a lide ?..lide jsou ruzni co te na tom tak strasne pohorsuje a vadi?..nikdo neni dokonaly nevis co tim ten clovek mysli a treba to jen spatne vyzni a ze by si tady nekdo zvysoval sebevedomi na uzivatelich to tezko …;D..copak nekdo ti slapl na kuri oko..?…ber to trochu z nadhledem pokud te nekdo urazi a ty nemas koule ho zjebat tak co stebou ?..

Pepa88

S tím mohou něco dělat administrátoři, nebo „lepší“ uživatelé… Bohužel polovina těch „lepších“ píše pitomosti a odpovídá na jiné otázky, než na které se někdo táže…

Takže je to otázka, jak moc je to tu o pomoci a prospěšnosti a jak moc o kultu osobnosti…

anonym

Vůbec nereaguj na společenské mínění, na trendy, nebo budeš za hlupáka jako já a ostatní se na tvé otázce nakrmí. Nadělí si palce podle zdání a ty utřeš noc.

Emefej

Často si za podobnou odpověď můžou tazatelé sami, protože jsou líní použít vyhledávač.

praivo

Mně spíš vadí tací, co odpovídají k tématu, ale nesmysly (pravděpodobně si jen chtějí zvýšit počet odpovědí). Krásný příklad je http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-mi-vypadava-net

anonym

bolak: dnes si se zjevil právě včas!

TokFan

badisko: Ano, lidé jsou různí, ale nechápu proč se někteří odpovídají na otázky podrážděným až povýšeneckým stylem. Pokud nemám náladu odpovídat, tak se toho prostě nevšímám. A pokud si myslíš, že si ten kdo mi šlápl na kuří oko (konkrétně v tématu s windowsem, co jsem zakládal), tak si na omylu, z tvé odpovědi jsem nebyl kdoví jak odvařenej, viděl jsem i drsnější :P
Jinak někoho urážet a říkat o něm „že nemá koule, aby z**bal někoho kdo ho urží“ je slaboduché a jakékoliv vulgarity jsou na hranici slušného chování i inteligence 🙂

badisko

sorry cito …to neni o nalade …ale nektere veci jsou fakt takove blbosti ze az beda…to o koulich bylo mysleno obecne …:d tak vidis jak to dopada …jses nejakej vztahovacnej ne ?…lidi moc chapat nemusis jen je respektuj a neres blbosti ..ze kteryma stejne prd udelas jen budes vsteklej a to neni dobre pro zdravi …pokud jde o mou odpoved ..alespon jsem navrhl reseni problemu ktere by bylo ucine ty jsi neprisel ani na tohle jink by jses tady neptal ..takze mi nerikej neco o tom ze moje odpoved byla k nicemu ..ze mas bordel v pc za to ti nemuzu …nemusel jsem odpovidat vubec ale udelal jsem to ..nijak jsem te tam neshazoval …takze toto tve vyjadreni k tvemu predeslemu problemu nebylo namiste ..PS; ze jsem hulvat to tady vi kazdej se mi podivej do profilu mam to tam napsane ;D..

TokFan

Ano, jsem více vztahovačný, každopádně se u této diskuze nerozčiluji, ba naopak velmi se bavím. Za tvou odpověď Ti děkuji, každopádně jsem neřekl, že byla k ničemu, pouze jsem řekl to, že se mi nelíbil styl, jakým si to napsal. Měl bych chovat k lidem úctu, ale to tě asi nikdo nenaučil. Btw, tím, že si hulvát bych se nechlubil, je to dost podprůměrné, každopádně hulvátů je dost, ale lidí na úrovni ubývá 🙂 😉

TokFan

a tímto tématem nechci útočit na někoho konkrétního, pouze konstatuji skutečnost, že něco takového je, a rád bych tímto některé „podrážděnce“ poprosil, aby když nemají náladu raději neodpovídali.

jirkajirka

,,Pokud dotazující není schopný vyhledat si ve zdejší nápovědní liště to co hledá nebo se ani nepokusí,tak je to těžké." Představ si že je to starší člověk,který se teprve seznamuje s počítačem a internetem a nemá se s kým jiným poradit.

iceT

Kdysi tady padla otázka a několikrát,proč se lidi ptají na to,co lze snadno nalézt na netu a ty jsi teď použil skoro doslovně moje slova,já taky vím,že jsou lidi hledat neumí,představ si.
Ale ve zdejší nápovědě teď funguje nějakou dobu i našeptavač,který podobné dotazy vyhledá a já jsem měla na mysli,že mnohdy lidi nejsou chopní použít tu nápovědu tady a ani kdysi modrou,dnes šedou lištu na vyhledání dotazů.A teď neberu do pusy strejdu Googla,taky nejsem ajťák,abych našla všechno hned,ale napřed se snažím sama a pak teprve požádám o pomoc.Ovšem tady jsou i tací,co se nesnaží vůbec.A o tom jsem prve vedla řeč.
Taky taky kdosi kdysi mlel dokola svou,že se bude ptát na co chce a jak chce a nedovedl pochopit,proč by nemohl položit stejnou otázku znova a znova.

jirkajirka

Píši to z vlastní zkušenosti. Kdysi jsem si koupil počítač, abych se v důchodu nenudil. Začal jsem se učit s počítačem zacházet podle knížek. Byl jsem rád za každou radu,neuměl se odborně vyjadřovat na odpověď ,,Najdi si to na Googlu" Jsem byl vykulený,až postupně jsem začal chápat, jak to vše funguje. Až jsem se přihlásil do měsíčního kurzu na počítač tak jsem se měl od něčeho odrazit. Udělal jsem zkoušky ECDL Dokážeš Ty odbornice takovéto začátečníky pochopit? Anebo je to bezohlednost? Třeba příklad: Na mou otázku Proč zvony odlétají do Říma? Okamžitě odpověděl Drap že se otázka opakuje. Když ale mou otázku vložíš do vyhledávající lišty tak akorát tam je Proč se chodí řechtat? Já pocházím z kraje kdy řechtat znamená se smát.No a teď se směj.Zamyslela jsi se nad jak píšeš,,že mnohdy lidi nejsou chopní použít tu nápověd" může být i jiný důvod než lenost?

TokFan

Plně s Vámi souhlasím a zároveň vás obdivuji, že jste se s počítačem naučil rychle a dobře 🙂