Michal Kole

Proč někteří lidé, platí v e-shopu převodem na účet, když bankovní převod trvá 2 pracovní dny ?

E-shopy zboží vyexpedují až když jím příjde platba na účet.

Když objednáte ve čtvrtek, tak zboží vyexpedují často až v úterý a příjde Vám to ve středu.

Když objednáte na dobírku ve čtvrtek tak někdy už to máte v pátek doma.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Michale, ti řeknu, proč platbu převodem využívám já:
za prvé – nemusím hlídat, abch měla u sebe hotovost
za druhé – platba předem je levnější než dobírka
za třetí – zboží si obvykle objednávám dostatečně dopředu, takže na to nespěchám, tak proč to nevyužít…ty dva / tři dny navíc mě nevytrhnou

Další odpovědi
anonym

A JE TO TU ZNOVA. E-SHOP NEODPOVÍDÁ. EXOTOPEDIA.ORG

Razza

To není globálně pravda. Pokud má eShop účet u stejné banky jako já, tak převod může být doslova okamžitě, teda pokud nemáš spořku. Mám to vyzkoušené u mBaňky a u Fíííha (Fio). Navíc některý obchody berou jako úhradu zaslané potvrzení o zadání převodu, to ale není tak častý. Např. já jsem u www.pda-prislusenstvi.cz v úterý objednala LCD pro můj iPhone 4 a ve středu mi ho přinesla pošťačka domů (já sem samozřejmě nebyla doma, ale večer po škole jsem hned letěla na poštu a vyzvedla jsem si to).