Putin

Proč někteří lidé nosí doma boty a někteří ne?

Všiml jsem si, že se v Anglii a USA nosí často boty i doma, ale ve východnějších zemích ne. Má to nějakou spojitost v historii?

Nejlepší odpověď
annas

Víte, proč se Američané doma nepřezouvají?

http://www.svet-bydleni.cz/in­spirace-pro-bydleni/prislu­senstvi/vybrat-rohozku-neni-veda-nebo-ano

"Naučili se totiž opravdu využívat rohožku, která je pro nás pořád trochu opomíjeným detailem.

Češi si neumí představit, že by v domácnosti chodili obutí. Správná rohožka přitom dokáže zachytit až 80 % všech nečistot, které na botách přivlečeme domů. Je jasné, že nám pak tento obdélníkový kousek dokáže hravě ulehčit při úklidu, a dokonce nám zajistí i daleko zdravější domácnost."

atd.
Doplňuji:
Historie přezouvání. I na počátku českého domácího přezouvání byl Baťa… autor Petr Zídek
http://batasto­ry.net/cs/sto­pa/i-na-pocatku-ceskeho-domaciho-prezouvani-byl-bata

"Historie přezouvání není příliš dlouhá. V křesťanství na rozdíl od islámu neexistovala žádná tradice rituální očisty nohou, do kostelů se chodilo vždy v botách a chůze bosky byla vyhrazena jen kajícným poutníkům, kteří chtěli zdůraznit míru svého pokání. Ještě v 19. století navíc boty představovaly hotové jmění a vlastník dvou párů se řadil k nepočetné společenské elitě. „

Guth -Jarkovský – a jeho Společenský katechismus – " O zouvání ani slovo, což je jasný doklad toho, že se tento zvyk před první světovou válkou nevyskytoval ani mezi těmi, kteří byli s etiketou na štíru."

Stejně za Rakouska-Uherska se nepřezouvaly ani děti ve škole.

„Éra masového přezouvání nastala na počátku 20. let, když firma Baťa začala ve velkém vyrábět domácí papučky. Velmi dlouho, až do 50. let, se vyráběly na symetrickém kopytě, tedy bez rozlišení pravé a levé nohy,“ říká Miroslava Štýbrová ze zlínského Obuvnického muzea."

pokračování v odkazu

Další odpovědi
anonym

Tady se to nevede a myslím,že je to lepší se pěkně vyzout,dát pantofle či nějaký papuče a nohy nechat odpočinout.
Nedokážu si představit ten smrad po vyzutí,když někdo chodí v botách celej den a pak ještě doma.

anonym

Já se ani nedivím, že se u nás nechodí v botech po bytě. Stačí se projít tam, kde chodí pejsci a doma máš potom vše zasr*né.

Mc Merkurion

sebelepší rohožka mi nevyčistí boty na to,abych s nima mohl do postele >>> proto si o americké hygieně myslím svý…

Drap

Je to věcí zvyku a přizpůsobení se okolí

Agneta

Je to věcí hygieny (a né zvyku – Drape). Doma musí být čisto, že by se dalo ze země jíst, aby bylo jasno… ale u lidí, co mají plný popelník smradlavých vajglů vedle postele(nebo na nočním stolku), je to pak stejně jedno, takoví si můžou chodit doma třeba v holínkách od hnoje :DDDDDD

iceT

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-to-delaji-ostatni-kdyz-si-doma-nezouvaji-boty
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-si-myslite-o-prezouvani-neprezouvani-navstev

ti,co se doma nezouvají si zřejmě mohou dovolit platit si uklízečku,stejně jako to mají v třeba v té Anglii.