Stingo

Proč někteří lidé neustále ruší a zase obnovují profil na Facebooku?

To mají nějaký mentální problém a chtějí tím na sebe upozornit? Když mě to na Facebooku nebaví, tak tam nechodím, anebo bych to zrušila jednou provždy.

Odpovědi
MobilManiak

Protože to nemají v hlavě vpořádku.

annas

Proč? To se musíte zeptat těch, kteří to tak dělají.

Mohu jen uvažovat, co je k tomu vede, ale nemusí to tak být.

  1. Třeba závislost – teorie návratu
  2. Některé k tomu vedou negativní emoce – vyhledávají ty, kteří jsou méně úspěšní než oni, posilují si své sebevědomí
  3. Mohou být osamělí, vzteklí, závidí úspěšnost ostatních
  4. Pokouší se zvednout si náladu pomocí anonymity, virtuálního světa.
  5. Třeba závist., snaha předvést atd.

Není to jednoznačné. Asi před 2 či 3 dny jsem zaslechla ve Studiu 6, že trávení času nejen na FB může vést k negativním pocitům, třeba frustraci, závisti z toho že na příspěvky dotyčného reaguje málo uživatelů na rozdíl od jiných.

no107064

:D to je prostě blbost … ale co poslední dobou je in, když někdo chce hodně „lajků“ na své profilové fotce, tak má dvě které každý měsíc zamění, aby se všem zobrazilo, že uživatel ten a ten má novou profilovou fotku (ikdyž je to ta stará co tam byla před tou poslední) a všichni co ještě nedali tak aby dali To se mi líbí …