Proč někteří lidé nemají rádi stanici TV Nova?

Dívala jsem se na oficiální Facebook stanice TV Nova a tam je snad milion špatných komentářů – lidi si tam stěžují hlavně na reklamy a myslí si, že Nova lže. Proč vlastně nemají někteří lidé rádi Novu?

Nejlepší odpověď
quentos

Ze stejného důvodu, jako někteří lidé nemají rádi kroupy nebo cibuli.
Hlavně nejspíš proto, že je to komerční stanice. Nemají soudnost – i o tragických událostech informují jako o „senzaci“ bez špetky piety.

Další odpovědi
da ny

Já mám z ohlasů ostatních dojem, že je vnímána jako laciný bulvár, zprávy jsou černá kronika… Filmy často nenáročné, krváky, horror, násilí, nevyhovuje nabídka pořadů, samá telenovela a „plytké“ seriály … jak to bývá u komerčních TV zvykem ;)

eleonnore

Pokud můžu mluvit za sebe a spousty lidí v mém okolí:

1.) Zpravodajství – způsob, jak Nova informace předává, jak mezi seriózní zprávy vkládá informace bulvárního charakteru, do tragických událostí vkládají srdceryvnou hudbu, spoustu patosu. Mimochodem, vidělas někdy tohle video?
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=LK87xOOD­kYU

2.) Nekonečné seriály – z pojmu „seriál“ udělali prakticky nadávku. TV produkce, kterou píší scenáristé jako ve fabrice. Točí se na koleni, degraduje to filmařskou profesi. Na jednu scénu mají herci často maximálně dva pokusy. Nepoctivá rychlá práce, s cílem jen namotat si pravidelné publikum (=zisk).

3.) Snaha se zavděčit co největší mase diváků bez ohledu na to, jestli to z nich dělá ještě větší telata. Téměř nulová snaha vzdělávat (pardon pár výjimkám, třeba ve Víkendu bývají zajímavé reportáže).

Myslím, že i komerční stanice se dá dělat dobře. Viz počátky Primy Cool nebo Zoom. Ale to už jsou jiné typy TV stanic, s určitým zaměřením a konkrétnější cílovou skupinou.

P.S.: Všechno jsou to jen subjektivní názory a na druhou stranu chápu, že byznys je prostě byznys :)

Drap

Asi proto, že se jim její vysílání nelíbí.

mosoj

Někdo má rád holky, jinej vdolky.

bolak

Nova? To ještě funguje?

Mc Merkurion

…nemohu posoudit, v čem je Nova horší než ostatní, televizi nemám, ale podle videí na youtube (viz odkaz eleonnore), které občas pro pobavení sleduju, tam musej dávat poučný věci…

anonym

Protože je to nejhorší bulvární televize jaká tu je.Když dávají hodinový film,tak i s jejich reklamama trvá hodiny 2.
Osobně se na ní taky nekoukám.

Katy81

pretože nikdy nebude možné to, aby niečo vyhovovalo úplne všetkým. Niekomu sa páči to, inému ono. Tak je to všade. Ale keď to mám vztiahnuť priamo na Novu, tak osobne Novu radím kdesi na úroveň slovenskej „Hnojky“ –

  1. „seriály“, ktoré trvajú dlhšie než stovka španielskych telenoviel za sebou (s prebiehaním deju dvakrát tak pomalým) a s dejom rovnajúcim sa „pohádke 90210“, kde spal každý s každým a potom si to vymenili, dostávali depky z rozviazanej šnúrky na topánkach a podobne
  2. reklamy, ktoré dĺžkou presahujú neprerušovaný blok filmu (= 10 minút filmu, 15 až 20 minút reklamy a o 10 minút zas) – „neznášam tie filmy, vždy mi prerušia sledovanie reklám“
  3. lebo

p.s. eleonnore – to video je boží! Ja teda spravodajstvo všeobecne zo zásady nesledujem žiadne a ani som nikdy nesledovala,… ale tým chceš povedať, že mi takéto skvosty unikajú? SAKRA! 😁 😁 😁

Mc Merkurion

eleonnore: …to video snad musel vidět každej, to je taková klasika, a má to i pokračování: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=4bqnfi2Be­KY , za mně palec