doney gal

Proč někteří lidé mají jen základní vzdělání?

Co člověka vede k tomu, že nedokončí střední školu nebo na ní pro jistotu ani nejde? Lenost, flákání, rebelie a buřičství nebo třeba problémy v rodině, napiště vaše názory a příklady.

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Znám několik lidí, kteří mají jen ZŠ a vydělávají víc, než lidé s VŠ:-) Takže lenost to nebude. Každý ten papír nepotřebuje, já ho mám a je mi na prd:-((

Další odpovědi
Löwe

Vždyť jsi to vyjmenoval? Možná si třeba myslí, že na ni nemá a proto to ani nezkouší, nebo to zkusil, ale neměl na to…

gecco

…„Lenost, flákání, rebelie a buřičství nebo třeba problémy v rodině“…

  • třeba zdravotní problémy, nedostatek schopnosti se vzdělat, nedostatek potřeby se vzdělat…

Ale na příklady ze života se asi budeš muset zeptat jinde…
😉

AmazedWolf

Třeba se na tu školu ani nedostanou. Všichni nemusí být chytří.

marci1

Důvody mohou být jistě různé, některé jsi vyjmenoval, ale dosti často mají ZV jen proto, že nechtějí chodit už dále do školy a nechtějí se učit. Myslí si, že bude lépe vydělávat hned peníze. ☹

lexx

dnes velmi často nedostatek financí v rodině na další 4 roky SŠ

ReHu

Jsou to přesně ty důvody, které jsi vyjmenoval.
Znám ze svého okolí.

Šidlo

všetko možné od choroby, cez sociálne problémy až po skutočné flákačstvo

inak, v čechách nie je povinných 10 rokov v škole? teda automaticky aj rok na strednej? či narážate na tých čo prepadli a na sš ani nejdú?