Questman

Proč některé písničky nejdou vyhnat z hlavy?

Doplňuji:
No u mě je to momentálně tohle :D
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=sCCuGztL-Uc

Jednu dobu taky
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Nl9WMIPzd6w a to bylo fakt k zbláznění. Pamatuji si, že jsem si ji pak asi pět let nepustil a když jsem ji náhodou zaslechl, tak jsem si (vážně! :D) zakrýval oči a prchal z dosahu. I teď mám z ní strach, což mě mrzí, protože jinak se mi hrozně moc líbí :(

No a pak písničky jako Narvals,Narvals,… a vůbec písničky od
Weebl's Stuff na youtube.

Nejlepší odpověď
fcoop

Můj osobák – tři neděle.

Bylo to na skok z mostu.

„Máš chůzi gazel a vím že jsi mazel, má Mademoiselle Gissele. Však je s tebou svízel, kdo nesil, ten sklízel cit Mademoiselle Gissele…“ Zřejmě už se vám rovněž stalo, že někdo ve vaší přítomnosti zabroukal jednoduchou melodii populární písničky (v tomto případě v podání Václava Neckáře – pozn.red), a vy jste pak popěvek nemohli dostat z hlavy.
Vědci odhalili rytmický kód, který údajně rozhoduje o tom, zda se některé melodie stanou „zvukovými červy“ („earworms“) a začnou se v hlavě člověka spontánně opakovat.

http://aktual­ne.centrum.cz/zpra­vy/kuriozity/cla­nek.phtml?id=68­0982

Další odpovědi
briketka10

to se stává každému, když jde o písničku, tak
mám šrouby v hlavě a dlouho si nemůžu na 1
vzpomenout dávala jsem sem taky otázku..
jednou jsem seděla s klukama v hospodě nemohla
si vzpomenout na funkci RDS na domácím kině
ta rozpozná interpreta i song a jak dlouho mi to
v tý hospodě dloubalo v hlavě, tak jsem nemluvila,
ani nekouřila, nepila hlavu v dlaních, pak jsem
vykřikla a všichni se lekli co se stalo a já vyplivla
tuhle hlášku jó „RDS“ a následoval hlasitej smích 😁

Sarrow

Párkrát si to poslechni, a už nikdy nebudeš pískat nic jiného :D
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=TZgx997HjqE
Doplňuji:
Mám takový pocit že to souvisí s lidským tepem a rytmem…

gagaga

fcoop,
tipuji si, ze ode dneska zase 3 nedele ! :p

  • iv-

fcoop

Někdo to ani nemusí být písnička.
Stačí,když má červotoč rytmus,takže stačí i říkanka.
Dost dlouho mi trvalo – kdysi – než mi vyšuměla z hlavy tahle přiblblá říkačka:
Co to šustí? Co to chrastí?
Z křoví lezou pederasti.
Znásilnili za lesem,
tajemníka SSM.

gagaga

:) ja si zase asi do 30 od zakladky zpivala :

marjanko, marjanko, marjanko, ma
zavaz mi satecek na uzle dva,
zavaz, zavaz, zavaz, dite zlaty ,
aby se nemohl rozvazati …

:)

briketka10

  • iv-

mě to trvá už měsíc ane ane na ten song
přijít a mám to v tý palici a mám bůůů !!

gagaga

budte rada, ze v ty palici vubec neco mate !!
co bych ja za to dala ! :p