Kiti

Proč některé obrazy člověka stále „sledují“?

Čím to je, že to nedělají všechny?

Nejlepší odpověď
annas

Obraz vyjadřuje vztah umělce a diváka. Myslím si, že pohled z “očí do očí”, které jsou na obraze nehybné, případné sledování diváka očima vychází z fungování naší obraznost. Jde o, zprostředkovaný obraz, záleží na tom, jak jej zachytí naše oči, tedy zda je okolí tmavé či světlé, vnímání kontrastu úhlu pohledu , kvalitě našeho zraku atd.

Druhá sktuečnost. Moje domněnka. Malíř vytvořil obraz v souladu s tzv. zlatým řezem, takže oči na obraze pak vnímáme podle toho, jak jsou umístěny vzhledem k ostatním částem těla a jeho okolí, tedy podle daných pravidel. Proto je každý obraz je jiný.

Další odpovědi
anonym

Záleží jak jsou namalované oči na obrazu.
Oči jsou z celého portrétu nejdůležitější – jsou to „okna do duše“

anonym

hypnóza,autosugesce

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.